Міносвіти запропонувало для нацменшин від 10 до 40% шкільних предметів рідною мовою

У міністерстві планують запровадити мовні квоти

Для мов країн ЄС квота буде найбільшою - до 40% від загального обсягу викладання

Міністерство освіти та науки оприлюднило для громадського обговорення проект закону «Про повну загальну середню освіту». У ньому законодавці, зокрема, хочуть виділити квоти для вивчення предметів мовами національних меншин.

Зокрема, у п’ятій статті цього проекту йдеться про те, що «мовою освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти є державна мова». При цьому, представникам корінних народів або нацменшин гарантується право вивчати свою мову або в школах або через національні культурні товариства. А також здобувати нею шкільну освіту – поряд з державною мовою.

Автори законопроекту хочуть виділити квоти для вивчення предметів мовами національних меншин. Шкільний обсяг для вивчення мов нацменшин – не менш ніж 10%, із поступовим збільшенням їхньої частки до 20%, решта — українською мовою.

Окрім того, у Міносвіти хочуть поділити мови національних меншин. Так, для офіційних мов ЄС квота становитиме від 20 до 40% (частка збільшуватиметься з кожним роком навчання до дев’ятого класу).

У проекті також йдеться, що для навчання рідною мовою меншин формуватимуть окремі класи. Про окремі школи для національних меншин не йдеться.

«Перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначається освітньою програмою закладу освіти згідно з вимогами відповідних державних стандартів середньої освіти та з урахуванням особливостей мовного середовища», – йдеться у проекті Міносвіти.

Як інформував ZAXID.NET, 5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який започатковує реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, українська.

Нова редакція закону «Про освіту» передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Закон викликав чималу критику з боку держав-сусідів України, а саме - Румунії, Угорщини, Молдови та Польщі, які висловили занепокоєння новим українським законом про освіту. Зокрема, через ухвалення цього закону голова МЗС Угорщини Пейтер Сійярто заявив про бойкот України на міжнародній арені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук