Мін’юст хоче залучити українських в’язнів до IT-бізнесу

Міністерство юстиції хоче перевести оплату праці засуджених у електронний формат, а також – перейняти закордонний досвід, де арештанти можуть працювати в ІТ-сфері, заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю «Слідству.Інфо».

За її словами, переведення оплати праці в’язнів в електронний формат потрібне для того, щоб арештанти могли реально отримувати ці кошти, оскільки часто ці гроші можуть опинятися в адміністрації закладів.

«Є домовленість між підприємствами, що вони (адміністрація закладів, – РЕД.) фактично як рабів віддають людей на підприємство, і самі отримують за це якісь гроші. У них оплата праці нараховується бухгалтером установи на картки картонні, якісь зошити. Я хочу, щоб кожен в’язень мав паспорт, ідентифікаційний код і рахунок в банку, на який буде нараховуватися заробітна плата», – зазначила вона.

Також, як пояснила Олена Висоцька, Мін’юст намагатиметься домовлятися з підприємствами, щоб ті працевлаштовували засуджених. Адже частина з них відмовляються залучати арештантів до виробництва через необхідність сплачувати за них податки, а також – віддавати частину оплати в’язня у спецфонд установи.

«Вони кажуть про те, що крім заробітної плати засудженому, вони 50 відсотків мають сплатити установі у спецфонд. Для нас це корисно, це ж – наповнення спецфонду. Я не готова зараз говорити про те, що ми від цього відмовимося. Але ось цю фінансову модель і складову маємо розібрати з усіх боків», – сказала заступниця міністра юстиції.

Крім того, за словами Висоцької, Мін’юст хоче долучати інші сфери бізнесу, де можуть працювати в’язні. Зокрема, йдеться про закордонний досвід долучення арештантів до ІТ-сфери.

«Як правило, в’язнів долучають до типу робіт, які не є тонкою професійною справою. Маємо розширювати види робіт. За кордоном використовується досвід, що засуджені виконують нескладні IT-операції, які потребують багато вільного часу. Але в Україні, де в установах нема техніки та інтернету, це – важко. Ми зараз маємо попрацювати, щоб і інформаційно наблизити їх до соціуму, і, можливо, зробити частиною бізнесу, який зайде в тюрму», – розповіла вона.

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції анонсувало появу в Україні платних СІЗО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук