Мін'юст запропонував альтернативу для обмеження волі засуджених

Такі зміни мають розвантажити в'язниці і зекономити державні кошти на їх утримання

Міністерство юстиції України в рамках в’язничної реформи планує запровадити новий різновид покарання –пробаційний нагляд. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

«Ми запроваджуємо цілком новий різновид покарання – пробаційний нагляд. Пробаційний нагляд – це коли людина замість того, щоб потрапити у в'язницю, потрапляє під контроль органу пробації», – розповів міністр.

За його словами, засуджений матиме певні обов'язки, наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування чи навчання. Іноді за його пересуванням слідкуватиме електронний моніторинг.

Міністр наголосив, що люди, які проходять пробацію, вже зараз практично не вчиняють нових злочинів: 98% них нормально.

Крім того, Мін'юст хоче розширити сферу громадських робіт як різновид покарання.

«Вчинив злочин — відпрацюй. Звичайно, йтиметься не про тяжкі злочини, а про дрібні злочини, де людину відправляти у місця позбавлення волі немає жодного сенсу», — пояснив Малюська.

За словами очільника Мін’юсту, громадські роботи будуть застосовуватися як основний, так і додатковий різновид покарання, до прикладу, разом із пробаційним наглядом.

Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук