Мін’юст анонсував створення в СІЗО платних камер для ув'язнених

В такий спосіб Мін’юст хоче знайти гроші на інфраструктурні проекти

Міністерство юстиції планує створення в українських СІЗО платних камер з комфортнішими умовами. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Він зазначив, що в’язнична реформа необхідна, бо з інфраструктурою СІЗО в Україні «все вкрай погано – погані камери, жахливі будівлі». Міністр пояснив, що головна проблема – потрібні гроші, а в бюджеті їх немає.

«Відповідно ми будемо залучати кошти з альтернативних джерел. Першим таким джерелом стане те, що ми зробимо платні камери підвищеного комфорту у слідчих ізоляторах», – сказав Малюська.

Він уточнив, що зараз деякі камери значно відрізняються за рівнем комфорту, тому «ходять вперті чутки», що ліпші камери продаються за хабарі.

«Ми зробимо так, щоби ці кошти офіційно направлялися у спеціальний фонд, за рахунок якого ми зможемо робити ремонт і поліпшувати якість і умови безкоштовних камер», – заявив очільник відомства.

Міністр сподівається, що постанову про платні камери Кабмін ухвалить вже 22 квітня. Також Мін’юст хоче обмінювати старі будівлі ізоляторів, які розташовані у центрах міста, на нові будівлі на околицях. Першим таким випадком має стати обмін будівлі СІЗО та ще кількох установ у Львові.

Раніше стало відомо, що у зв'язку з недостатнім фінансуванням, Міністерство юстиції планує масове закриття тюрем і скорочення персоналу, щоб за вивільнені кошти створити належні умови і підвищити зарплати в решті пенітенціарних установ.

У відомстві також зазначають, що слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі. Для прикладу, на пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 млрд грн, але візуально умови в СІЗО практично не змінилися – чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук