СІЗО в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам

Незважаючи на значні грошові вливання, візуально умови в СІЗО за останні роки практично не змінилися

СуспільствоЮрій Братюк, 31 січня 20195242

Слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі. Про це 30 січня повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на заступника міністра юстиції Дениса Чернишова.

Зазначається, що на пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 млрд грн, проте, за словами Чернишова, фінансування на разі недостатньо, на багато речей виділялося 50-51% від потреб, на оплату комунально-побутових послуг - 64%. При цьому СІЗО в Україні заповнені на 95%, а візуально умови в СІЗО практично не змінилися - чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.

«Майже всі слідчі ізолятори в Україні не відповідають нормам, які є в Європі. СІЗО заповнені на 95%, це майже вже під краї. У нас слідчі ізолятори - це навіть не радянський спадок, у нас старе приміщення слідчого ізолятора - це Львівське СІЗО - будівля 1614», - розповів Чернишов.

Нагадаємо, що раніше Європейський комітет з питань запобігання катуванню чи нелюдському поводженню з в'язнями закликав українську владу невідкладно вжити заходів щодо покращення умов утримання в’язнів.

Члени комітету зазначили, що більшість відвіданих установ позбавлення волі вразили «поганими, а часом навіть жахливими умовами». Особливо місія «відзначила» в’язниці і СІЗО у Києві та Львові. У звіті зазначається, що ситуація у київських СІЗО після попередньої перевірки у 2016 році навіть погіршилася і умови утримання там можна вважати нелюдськими та принизливими. Перевіряючі розкритикували випадки насилля серед в’язнів, виною яких, на їхню думку, є недостатня укомплектованість закладів персоналом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук