Мін’юст звернувся до Євросуду з приводу викрадення дітей-сиріт зі Сніжного

Міністерство юстиції спільно з правозахисниками звернулося до Європейського суду з прав людини щодо викрадення та незаконного вивезення до Російської Федерації дітей-сиріт. Окрім того, Україна дала Росії 48 годин, щоб повернути викрадених дітей.

Про це під час брифінгу в Кабінеті міністрів України заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

«Вчора відбувся інцидент, пов'язаний з викраденням дітей-сиріт терористами у м.Сніжному. За нашою оперативною інформацією, вони знаходяться у місті Донецьк Ростовської області Російської Федерації. Міністерство юстиції спільно з правозахисниками підготувало та подало заяву до ЄСПЛ у порядку, визначеному 39 Правилом Конвенції «Про захист прав людини», а саме - вжиття негайних заходів у випадку існування загрози для життя, прав та свободи людини», - повідомив Павло Петренко.

За словами Міністра юстиції, дії російської сторони порушують низку міждержавних та міжнародних угод та конвенцій і тому у міністерстві звернулися до Російської Федерації із заявою, де зазначається, що російська сторона, окрім Конвенції про права людини, порушила низку міжнародних договорів, які стосуються зобов’язань держави не здійснювати заходів щодо насильницького  вивезення осіб та співробітництва з терористами.

«Мова йде, зокрема, про Конвенцію ООН щодо захисту прав дітей та Декларації Генеральної Ассамблеї ООН щодо протидії насильницькому вивезенню людей», - заявив глава Мін’юсту і наголосив, що у своїй заяві Україна дає чіткій сигнал компетентним органам Російської Федерації повернути викрадених дітей-сиріт через дипломатичні канали.

«Якщо російські посадовці не хочуть увійти в історію разом з азійськими та африканськими диктаторами, які, окрім військових злочинів, займалися викраденням мирного населення і дітей, то у них є 48 годин для того, щоб передати українських дітей-сиріт нашому Генеральному Консулу, який зараз знаходиться у Ростовській області. Ми очікуємо до кінця дня реакції компетентних органів РФ», - резюмував Павло Петренко.

Нагадаємо, у четвер, 12 червня, озброєні бойовики захопили автобус, яким їхали на відпочинок до Дніпропетровської області 25 дітей-сиріт і вихованців дитячих будинків сімейного типу. Транспорт розвернули в бік контрольно-пропускного пункту «Должанський» на Луганщині.

Пізніше дітей зі Сніжного виявили на російському кордоні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук