Міська рада виграла справу проти "Південного"

Ринок без землі

Головні новини за 10 жовтняНовини Львова, 10 жовтня 2011, 22:04 1185 0

Міська рада виграла чергову справу проти ринку “Південний”, який намагається через суд орендувати територію, на якій розташований.

Станом на сьогодні, юридично 10 гектарів землі належать місту. Фактично - адміністрації ринку. У липні цього року господарський суд Львівської області визнав кілька договорів оренди землі під ринком укладеними. Минулої п’ятниці апеляційний суд це рішення скасував

“Врегулювання даного питання відноситься до виключної компетенції міської ради, як органу місцевого самоврядування. Ми цей аргумент наводили також суду першої інстанції, на жаль, не було взято до уваги. А Апеляційний господарський суд взяв це до уваги”, - каже начальник відділу міського юридичного управління Роман Оліярник.

Адміністрація ринку "Південний" повідомила, що готується оскаржити постанову, однак коментувати ситуацію детальніше відмовилась. Те, що ринок вважає землю своєю, підтвердила і його охорона - зайти на територію ринку знімальні групі не дозволили.

У міській раді працює тимчасова комісія, що має визначити збитки, завдані міській скарбниці через самовільну роботу ринку. За її інформацією, зараз є три варіанти розвитку подій: найрадикальніший - примусово вилучити землю з імовірним демонтажем споруд. Ще один - прийняти ринок в комунальну власність.

Найімовірніший - віддати територію в оренду, на певних умовах. За попередніми розрахунками комісії, за весь час, що триває суперечка, ринок мав заплатити понад 22 мільйони гривень, а заплатив 5,5 мільйонів. Відтак, ціна питання - понад 16,5 мільйонів.

“Сплата ТзОВ "Айпі-Ел" всіх тих донарахованих сум за фактичне використання земельної ділянки, сплата штрафних санкцій, і укладення відповідного договору оренди. Тобто це найбільш оптимальний варіант вирішення цього спору”, - каже депутат Львівської міської ради Руслан Валько.

Спроби міської ради впоратись із "Південним" тривають уже десять років. За минулої каденції депутати також створювали спеціальну комісію, тривали переговори з власником ринку і судові суперечки. Тоді це закінчилось нічим. Керівник тодішньої комісії, Андрій Стецьків, досі вважає Південний - гігантським самобудом.

“Воно не має жодних документів на цю землю. Відповідно і всі споруди, які там збудовані, і та політика, господарська, яка там здійснюється на тій земельній ділянці, вона є по суті, поза законом”, - каже депутат міської ради попереднього скликання Андрій Стецьків.

Повернути ринок у законне поле, за оцінками міських посадовців, можна буде, коли обидві сторони матимуть добру волю до переговорів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук