Митрополит УПЦ МП Софроній не вважає нову українську православну церкву незалежною

Софроній звинуватив українців у тому, що вони дозволили зробити нову церквою залежною від греків

Митрополит Софроній прагне для ПЦУ такої незалежності, яку мають інші православні церкви

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Черкаський і Канівський Софроній заявив, що не залишається у церкві Московського патріархату, Але про свій перехід до створеної Православної церкви України (ПЦУ) він ще не готовий повідомити.

«Я ні туди і ні сюди. Але я не залишаюся у церкві Московського патріархату! Я не згадую під час служби патріарха (Московського Кирила)», – повідомив він в інтерв’ю «Главкому». Зазначимо, що УПЦ МП не заявляла про відсторонення Софронія.

Митрополит Софроній наголосив, що у незалежної держави повинна бути незалежна церква. Але його не влаштовує низка умов, на яких була створена помісна церква. Єпископ вважає, що українці дозволили грекам зробити їхню церкву залежною.

«А виходить так, що ніби ми і незалежна держава, а ліземо у тенета до греків. А яка різниця, Константинополь чи Москва? Я би вам сказав зараз, що варто далі робити, якби я у руках тримав томос, знав, про що там написано. Тож дочекаймося», – заявив Софроній, який не прийшов на Об’єднавчий собор 15 грудня, коли в Україні створювали помісну православну церкву.

Офіційно Софронія не було на Соборі через стан його здоров’я. Однак він неодноразово виступав за створення в Україні незалежної православної церкви і входив до проукраїнського крила УПЦ МП.

Також Софроній записав відеозвернення до делегатів Собору, в якому зауважив, що новостворена церква має бути «такою незалежною, як і всі незалежні церкви, і Антіохійська, і Єрусалимська, і Сербська... Щоби ми знали, що маємо автокефалію, але і керування і розпорядження всіма внутрішніми духовними благами покладені на нас, на нашу церкву».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук