Молоді митці презентували сучасне мистецтво в львівській Академії мистецтв

Експозиція презентує факультет декоративно-прикладного мистецтва

Головні новини Львова 15.05Оксана Сенишин, 15 травня 2018, 15:46 416 0
дивіться також

Студенти, викладачі та випускники Академії мистецтв поекспериментували. Їхня сучасна творчість експонується у галереї Львівської академії мистецтв.

Колишній студент академії Петро Грицюк далі чаклує над металом. Любить спостерігати за його реакцією, коли торкається болгаркою чи молотом. Його твір «Марафонець» ‒ майже із кілометра дроту ‒ торік взяв премію Криволапа. А зараз цей «Марафонець» є на виставці.

«Кожен марафонець біжить до своєї мети. І в кожного вона різна. Хтось бачить на фініші, наприклад, якийсь кубок, хтось біжить до грошей... А для когось наприкінці ‒ талія жінки. Бо хтось конкурує зі своїми сусідами: біжить до якоїсь дівчини», ‒ пояснив роботу молодий митець Петро Грицюк.

Метал, глина, дерево, скло, тканина ‒ все підштовхує глядача до роздумів та дискусій. Ця експозиція ‒ перший проект, який презентує весь факультет декоративно-прикладного мистецтва.

Вікторія Стефанівська, студентка кафедри художнього скла, до прикладу, показала, що скло може бути вільне: «Хотіла показати рух. Показати плавність скла, яке перетікає, створює дію. Що воно живе. Дуже швидко це робиться: ми брали сітку, лили гаряче скло - воно зразу застигало».

Участь в експозиції взяло до півсотні авторів. З випускників ‒ лише ті, що закінчили академію не більше десяти років тому. З викладачів ‒ лише молоді. А всі роботи на виставці ‒ це ті, що ніколи раніше не виставлялись.

Андрій Савчук, студент кафедри художнього дерева, своє «Дихання» з деревяних кубів зробив лише за тиждень: «Вирішив зробити диптих. Тобто вдих і видих, плюс і мінус. Таке дихання легке, весняне, енергійне. Молоде дихання!».

«Я просто закохана! Просто закохана в нашу молодь, в те, що вони роблять, в те, як вони мислять. І пишаюсь, що це українське декоративне мистецтво, що це львівська школа!», ‒ додала деканка факультету декоративно-прикладного мистецтва Галина Кусько.

Оглянути сучасне мистецтво можна буде до першого понеділка літа, до 4 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук