Монумент Слави у Львові перенесуть у музей «Територія терору»

Віктор Павлик, 25 лютого 20140
Монумент Слави у Львові перенесуть у музей «Територія терору»
фото ZAXID.NET
Монумент Слави у Львові

В п’ятницю, 28 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради буде розглянуто рішення щодо перенесення Монументу Слави, розташованому на вул. Стрийській. Щоправда, фізичне перенесення одного з найбільших пам’ятників у Львові може розтягнутися на роки.

Як повідомляють у прес-службі Львівської міської ради, Монумент Слави стане експонатом музею «Територія терору».

Замовником робіт з перенесення Монументу Слави пропонується визначити Галицьку районну адміністрацію, яка одночасно розробить проектно-кошторисну документацію та передбачить кошти у міському бюджеті.

А після перенесення Монументу Слави на вивільненому місці департаменту містобудування спільно з Інститутом архітектури Національного університету «Львівська Політехніка» доручать провести конкурс щодо облаштування входу в парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.

Необхідно зазначити, що перенесення Монументу Слави навряд чи можливе у найближчі місяці, а, можливо, й роки. Справа в тому, що музей «Територія терору», який мав би розташовуватися на території колишнього єврейського гетто, ще не збудований.

Ідея створення такого музею була схвалена міськрадою Львова ще у 2003 році, однак концепцію музею затвердили лише у 2010 році. У 2011 році виділили земельну ділянку майже 0,5 га, а минулого року навіть залучили приватного інвестора для будівництва, однак будівельні роботи досі так і не почались.

На території нового музею передбачена «алея тоталітаризму», де планують зібрати найбільш відомі пам’ятники радянського періоду.

Монумент Слави у Львові (офіційно меморіал називається «Монумент Бойової Слави Радянських Збройних Сил») збудований у 1971 році львіськими скульпторами Дмитром Крвавичем, Еммануїлом Миськом та Ярославом Мотикою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук