МОЗ допускає, що українські комарі можуть переносити вірус Зіка

В Україні є 53 види комах роду Aedes, але оцінити їхню потенційну небезпеку щодо перенесення вірусу Зіка наразі складно, бо з величезної кількості видів комах цього сімейства у світі наразі вивчено лише п'ять.   

Про це на брифінгу у вівторок заявила керівник Українського центру із контролю й моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України Любов Некрасова, повідомляє Укрінформ.

«В Україні є 53 види комах роду Aedes, а чи переносять вони вірус Зіка, це потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише  у п'яти.  На сьогодні багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається», - сказала вона. 

Некрасова додала, що панікувати не потрібно, оскільки ВООЗ наразі займається цим питанням і має  розробити протокол і алгоритм дій.

«Я думаю, що Україна готова до того, щоб узяти його на озброєння, і буде проводити всі необхідні заходи, щоб ми знали, які комахи в нас циркулюють. Чи буде у нас можливість  діагностувати вірус Зіка? Так, у нас є три установи - це наша  (Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України), Інститут епідеміології та Протичумний інститут ім. Мечникова в Одесі, які мають достатньо обладнання і фахівців», - запевнила Некрасова.

Коментуючи повідомлення ЗМІ про збільшення випадків мікроцефалії у Бразилії, вона зазначила, що наразі не можна сказати напевно, що вони спричинені вірусом Зіка.  

«Над цим зараз дуже потужно працюють провідні світові лабораторні центри та університети. Я думаю, ми будемо мати достатньо матеріалів для того, щоб в Україні належним чином контролювати цю ситуацію», - сказала Некрасова.

Симптоми лихоманки Зіка  - нудота, дратівливість, шкірний висип, почервоніння оболонок очей і сильні суглобові болі. Вона не викликає ускладнень у дорослих, але становить загрозу для вагітних, зокрема підвищує ризик народження дитини з мікроцефалією - захворюванням, що характеризується значним зменшенням маси головного мозку, що стає причиною розумової відсталості і неврологічних відхилень. За повідомленнями ЗМІ, у Бразилії виявлено вже понад 4 тисячі таких випадків, багато малюків не виживають.

Зазначимо, раніше в управлінні соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Державної санітарно-епідеміологічної служби України повідомили, що в Україні немає комарів роду Aedes.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук