МОЗ ініціює запровадження кримінальної відповідальності за продаж ліків без рецепту

Наразі для аптек які продають без рецепту ліки, що вимагають цей рецепт, передбачено штраф - 120 грн.

СуспільствоЮрій Братюк, 23 березня 20194190

Уляна Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме запровадження кримінальної відповідальності за продаж ліків без рецепту.

Про це виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я заявила у інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Проблема є, що в законі прописано, як аптека продає ліки без рецепту, навіть як це ліки, які вимагають рецепт, то їхній штраф є 120 грн. Немає кримінальної ніякої відповідальності. Для них це дешевше, щоб мати бізнес, ніж дотримуватися закону. Зараз Держлікслужба розробляє зміни до закону. І ми підвищуємо цей штраф. І ми також будемо ставити кримінальну відповідальність за те, що видають ліки без рецепту», - сказала Супрун.

Серед іншого, на думку в. о. обов'язків міністра охорони здоров'я підвищення штрафів та запровадження кримінальної відповідальності має допомогти вирішити проблему безконтрольного прийому антибіотиків.

«У світі є проблема з тим, що через те, що багато років користувалися антибіотиками неправильно, зараз дуже багато туберкульозу або інших хвороб, які вже не можуть лікуватися тими самими антибіотиками, бо вже є резистентність до них. Ми минулого тижня на засіданні Кабміну прийняли нашу нову стратегію, щоб боротися саме із тим. І в тому є вимога підвищення кримінальності і штрафів на видання антибіотиків. І це не лише для людей, а це також стосується тварин. Також антибіотики часто використовують в сільському господарстві. І ми будемо це контролювати», - заявила Супрун.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук