МОЗ ініціює запровадження кримінальної відповідальності за продаж ліків без рецепту

Наразі для аптек які продають без рецепту ліки, що вимагають цей рецепт, передбачено штраф - 120 грн.

Уляна Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме запровадження кримінальної відповідальності за продаж ліків без рецепту.

Про це виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я заявила у інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Проблема є, що в законі прописано, як аптека продає ліки без рецепту, навіть як це ліки, які вимагають рецепт, то їхній штраф є 120 грн. Немає кримінальної ніякої відповідальності. Для них це дешевше, щоб мати бізнес, ніж дотримуватися закону. Зараз Держлікслужба розробляє зміни до закону. І ми підвищуємо цей штраф. І ми також будемо ставити кримінальну відповідальність за те, що видають ліки без рецепту», - сказала Супрун.

Серед іншого, на думку в. о. обов'язків міністра охорони здоров'я підвищення штрафів та запровадження кримінальної відповідальності має допомогти вирішити проблему безконтрольного прийому антибіотиків.

«У світі є проблема з тим, що через те, що багато років користувалися антибіотиками неправильно, зараз дуже багато туберкульозу або інших хвороб, які вже не можуть лікуватися тими самими антибіотиками, бо вже є резистентність до них. Ми минулого тижня на засіданні Кабміну прийняли нашу нову стратегію, щоб боротися саме із тим. І в тому є вимога підвищення кримінальності і штрафів на видання антибіотиків. І це не лише для людей, а це також стосується тварин. Також антибіотики часто використовують в сільському господарстві. І ми будемо це контролювати», - заявила Супрун.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук