МОЗ назвало умови запровадження «червоних» зон карантину в Україні

«Червоні» зони запроваджуватимуть, зокрема, в регіонах з 65% заповнених ліжок з киснем

11:31, 5 лютого 2021

МОЗ повернеться до практики введення локальних обмежень у разі погіршення ситуації з коронавірусом. Про це 5 лютого заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час виступу у Верховній Раді.

Зокрема, жорсткі обмеження будуть вводитись в разі збільшення навантаження на медсистему.

«Якщо буде збільшуватися навантаження на медичну систему такими темпами, які можуть призвести до колапсу, в такому випадку на території цього регіону буде вводитися червоний рівень небезпеки, який передбачатиме жорсткі карантинні обмеження», – заявив Степанов.

За його словами, якщо буде 65% заповнених ліжок з киснем або зростання більше 50% кількості госпіталізованих протягом 7 днів, тоді комісія ТЕБ та НС буде вводити жорсткі карантинні обмеження на території області до стабілізації ситуації.

Як змінювалась ситуація з карантином в Україні

3 березня Україна оголосила про перший випадок коронавірусної хвороби у чоловіка з Чернівців, який прибув з Італії до Румунії літаком, а потім дістався в Україну автомобілем.

Після цього перші карантинні обмеження через загрозу епідемії коронавірусу в Україні запровадили 12 березня. Найжорсткіші карантинні заходи в Україні почали діяти з 6 квітня. Тодішній локдаун продовжували кілька разів, проте вже з 11 травня його поступово послаблювали, розбивши цю процедуру на 5 етапів.

З 22 травня в Україні почав діяти так званий «адаптивний» (локальний) карантин, який дозволив посилювати обмеження лише в окремих регіонах, якщо там зафіксують спалахи коронавірусу.

З 1 серпня Україну поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони – залежно від епідеміологічної ситуації. Вже до 9 листопада в Україні не лишилося жодного регіону в «жовтій» чи «зеленій» зоні.

З 14 листопада Кабінет міністрів запровадив так званий «локдаун вихідного дня» який посилював обмежувальні заходи, але лише на період суботи-неділі. Вже 2 грудня цей карантин скасували. Керівник МОЗ констатував, що очікуваного результату «локдаун вихідного дня» не дав через порушення обмежень українцями.

Того ж дня на всі території України запровадили обмеження «помаранчевої» зони карантину. З 8 січня уряд вирішив запровадити ще один посилений карантин, який тривав до 24 січня, після чого йому на зміну знову прийшла «помаранчева» зона карантину, яку запровадили на території усіх регіонів.