Міністр охорони здоров’я розповів про карантинні новації з 1 серпня

Регіони з великою кількістю хворих на Covid-19 від решти країни відділять постами

Міністр охорони здоров’я розповів про карантинні новації з 1 серпня
З 1 серпня в Україні зміняться правила адаптивного карантину, введеного через пандемію коронавірусної хвороби Covid-19

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що з 1 серпня Україна буде поділена на чотири зони, тож перетин кордонів адміністративних одиниць, які віднесені до«червоної» або «зеленої» зони, буде обмежений. Про це він розповів під час брифінгу 29 липня, відповідаючи на запитання, яким чином функціонуватиме карантин з 1 серпня і якщо країну поділять на зони, то як можна буде їздити між районами та областями, зокрема, якщо частина з них буде у «червоній» зоні, а частина – у «зеленій».

За його словами, які процитувало «Суспільне», з 1 серпня буде розподіл країни на чотири зони – «червону», «помаранчеву», «жовту» і «зелену». Для кожної з цих зон діятимуть різні обмеження. Найм’якшими вони будуть у «зеленій» зоні. Там обов’язковим є виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні – масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

«Щодо масових заходів - не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу», – передала слова Степанова агенція «РБК-Україна».

«Що стосується перетину межі між “червоною” і “зеленою” зонами, то буде обмежений рух міського транспорту, міжміського транспорту. Звичайно у такому випадку встановлять відповідні пости на перетині між “червоною” та “зеленою” зонами», – сказав Степанов.

«Також хочу наголосити, що ми робимо це на рівні адміністративно-територіальних одиниць. Тобто це або місто, або район - все буде достатньо чітко визначено. Ми намагаємося зробити більш зручною нашу нову реальність, у якій ми сьогодні живемо», – зазначив міністр.

Степанов запевнив, що МОЗ уже має чіткі критерії, як будуть визначатися зони. За словами міністра, є чотири критерії, і якщо один з них перевищений п'ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м'якої зони до більш суворої.

Він додав, що вся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ.

Нагадаємо, нові правила адаптивного карантину діятимуть з 1 до 31 серпня.

Як повідомляв ZAXID.NET, у регіонах, які увійдуть до «зеленої» і «жовтої» зон, з 1 серпня МОЗ дозволить роботу дитячих таборів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук