Ще в двох областях можуть оголосити «червону» зону карантину

Жорсткий карантин вже діє у дев'яти областях та Києві

14:21, 25 березня 2021

Миколаївська і Черкаська області перевищили показники Міністерства охорони здоров’я, за якими визначають регіони зі значним поширенням коронавірусу. Про це свідчать дані на сайті МОЗ, опубліковані зранку 25 березня.

Перевищеня показників не означає, що області автоматично опиняться в червоній зоні. Ці зони (рівні епідеміологічної небезпеки) в регіонах встановлює не МОЗ, а державна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) – на основі показників МОЗ.

Зазвичай вони засідають того ж дня, офіційно оголошуючи «червону» зону карантину в регіонах через кілька днів. Пізніше 25 березня державна комісія ТЕБ і НС вирішила віднести до червоної зони лише Миколаївську область з 27 березня.

Наразі офіційно до «червоної» карантинної зони віднесли такі регіони:

  1. Київ;
  2. Київська область;
  3. Житомирська область;
  4. Закарпатська область;
  5. Івано-Франківська область;
  6. Львівська область;
  7. Одеська область;
  8. Сумська область;
  9. Чернівецька область;
  10. Миколаївська область.

У «помаранчевій» зоні сьогодні перебувають Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Харківська, Чернігівська області.

У «жовтій» зоні карантину лишилася лише Херсонська область, у «зеленій» зоні немає жодної області.

Як змінювалась ситуація з карантином в Україні

3 березня 2020 року Україна оголосила про перший випадок коронавірусної хвороби у чоловіка з Чернівців, який прибув з Італії до Румунії літаком, а потім дістався в Україну автомобілем.

Після цього перші карантинні обмеження через загрозу епідемії коронавірусу в Україні запровадили 12 березня. Найжорсткіші карантинні заходи в Україні почали діяти з 6 квітня. Тодішній локдаун продовжували кілька разів, проте вже з 11 травня його поступово послаблювали, розбивши цю процедуру на 5 етапів.

З 22 травня в Україні почав діяти так званий «адаптивний» (локальний) карантин, який дозволив посилювати обмеження лише в окремих регіонах, якщо там зафіксують спалахи коронавірусу.

З 1 серпня Україну поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони – залежно від епідеміологічної ситуації. Вже до 9 листопада в Україні не лишилося жодного регіону в «жовтій» чи «зеленій» зоні.

З 14 листопада Кабінет міністрів запровадив так званий «локдаун вихідного дня» який посилював обмежувальні заходи, але лише на період суботи-неділі. Вже 2 грудня цей карантин скасували. Керівник МОЗ констатував, що очікуваного результату «локдаун вихідного дня» не дав через порушення обмежень українцями.

Того ж дня на всі території України запровадили обмеження «помаранчевої» зони карантину. З 8 січня 2021 року уряд вирішив запровадити ще один посилений карантин, який тривав до 24 січня, після чого йому на зміну знову прийшла «помаранчева» зона карантину, яку запровадили на території усіх регіонів.

З 24 лютого Україна повернулась до моделі адаптивного карантину, поступово посилюючи обмеження в окремих регіонах.