МОЗ таємно працює над впровадженням електронного реєстру пацієнтів

СуспільствоОльга Карабан, 19 листопада 20147920

Міністерство охорони здоров'я таємно і за допомогою підозрілих організацій почало впроваджувати електронний реєстр пацієнтів, для якого ще не існує нормативної бази.

Як повідомляє видання LB.ua, в розпорядженні якого є відповідні документи, які свідчать про це, складати електронний реєстр пацієнтів почнуть з найбільш специфічної категорії пацієнтів – психіатрії та наркології.

«27 жовтня вийшов наказ МОЗ про створення міжвідомчої робочої групи з впровадження програмного забезпечення «Електронний реєстр пацієнтів. Частина 1. Медогляди» під керівництвом виконувача обов’язки міністра Василя Лазоришинця. Тестування реєстру і підготовку до запуску ця група доручила трьом громадським організаціям, зокрема, «Українській асоціації медичних комісій і експертиз», «Всеукраїнській психіатричній лізі» та «Всеукраїнській наркологічній асоціації»», – йдеться у повідомленні.

Видання з’ясувало, що одна з цих організацій («Всеукраїнська психіатрична ліга») є зовсім новою. Її створили в червні 2014 року і зараз психіатрів змушують вступати в неї.

«За словами колег, ті люди, які телефонують їм і вимагають вступати в Лігу, посилаються на волю безпосередньо в.о. міністра Лазоришинця», – повідомив глава Асоціації психіатрів Семен Глузман.

Очільником Ліги є Олег Панченко, головний лікар психіатричної лікарні в Донецькій області, яка називається «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр» і підпорядковується безпосередньо МОЗ. Його називають людиною екс-президента Віктора Януковича.

Щодо «Української асоціації медичних комісій і експертиз», то вона була зареєстровано 1 листопада 2013 року. Її засновники – благодійний фонд «Розвиток сучасної медицини», зареєстрований в Севастополі, і товариство з обмеженою відповідальністю «Біорент-Україна».

Зазначимо, що ця асоціація раніше вже пропонувала створити електронний реєстр пацієнтів. Питання розглядалося в комітетах Верховної Ради на початку лютого 2014 року. З’ясувалося, що президент Асоціації Михайло Бондарчук – колишній військовий, працював в СБУ та управлінні держохорони.

«Всеукраїнську наркологічну асоціацію» очолює Анатолій Вієвський, багаторічний головний нарколог МОЗ. За даними видання, саме він є ініціатором ідеї створення реєстру психіатричних і наркологічних пацієнтів.

Нагадаємо, 24 січня, у МОЗ презентували електронний реєстр пацієнтів – систему управлінського обліку медичного закладу. Створення єдиного реєстру пацієнтів прописано в коаліційній угоді, але поки що воно не відповідає законодавчій базі. Для його впровадження необхідно змінювати щонайменше закон «Про захист персональних даних» і закон «Про надання психіатричної допомоги».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук