МОЗ заперечує запровадження платних пологів в Україні після 2019 року

МОЗ заперечило повідомлення про плату за приймання пологів

Міністерство охорони здоров’я України заперечує, що від 2019 року приймання пологів в Україні буде платним. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

«Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава компенсує на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль», – наголосили в міністерстві.

У МОЗ наголосили, що в останній редакції законопроекту № 6327 зазначається: «У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

За медичною реформою, що передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям, зокрема спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади від 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнтові. Разом із тим, уже в 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів, і одним із перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пологів безпосередньо пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом, мовиться в повідомленні МОЗ.

Міністерство порадило всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, щоб уникнути спотворення інформації і поширення недостовірних повідомлень про реформу, ознайомитися з останньою редакцією законопроекту про цю реформу.

Раніше ТСН повідомляло, що від 2019 року пологи в Україні можуть стати офіційно платними. Зазначалося, що проект медреформи передбачає, що безкоштовними будуть екстрені пологи та пологи для незаможних породіль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук