Мультфільм «Микита Кожум’яка» за перший вікенд міжнародного прокату зібрав понад ₴7 млн
До теми
Мультфільм «Микита Кожум’яка» вийшов у міжнародний прокат. Першими країнами, де глядачі побачили український анімаційний фільм, стали Польща та Туреччина.
За перший вікенд фільм зібрав у міжнародному прокаті 637 тис злотих (₴4,35 млн) у Польщі та понад 423 тис. Лір (приблизно ₴3 млн.) у Туреччині. Його подивилось понад 70 тис. глядачів.
«Ми дуже хвилювалися, як міжнародний глядач сприйме український мультфільм, адже для України це перший досвід. Перші відгуки дуже позитивні, тому ми з нетерпінням чекаємо, як відреагують на нашого Микиту в інших країнах!» - розповів Дмитро Белінський, продюсер мультфільму «Микита Кожум’яка».
Наступними країни, куди помандрує «The Dragon Spell» (так називається мультфільм у міжнародному прокаті) стануть В’єтнам, країни Балтії, Казахстан і Угорщина. Загалом прокат мультфільму заплановано у 20 країнах.
Нагадаємо, що «Микита Кожум’яка» за перший вікенд в Україні зібрав понад ₴5 млн, а в цілому за прокат ₴12 млн, його побачило понад 200 тис. українських глядачів.
Над фільмом працювали аніматори з багатьох країн, а саме з з України, з Білорусі, Казахстану, Франції, Італії, Куби. Проте основною командою були все ж українські аніматори. Робота над фільмом тривала близько двох років.
«Микита Кожум’яка» був виготовлений українською анімаційною студією «Panama Grand Prix». Продюсер стрічки - Дмитро Белінський. Один з авторів візуальних спецефектів - Михайло Славов, який займався такими світовими релізами, як «Форсаж-6» та «Аліса у Задзеркаллі». Консультант з візуальних спецефектів - спеціаліст з комп’ютерної графіки Марк Пінхейро, попереднім проектом якого була «Гра престолів». Працювати над сценарієм допомагав Філ Паркер, який консультував авторів оскароносної анімації «Воллес та Громміт та прокляття кролика-перевертня».