МВФ надаватиме кредити Україні, незважаючи на зовнішній борг, - Bloomberg

ЕкономікаРоман Ганкевич, 10 червня 20152421
МВФ надаватиме кредити Україні незважаючи на зовнішній борг, - Bloomberg

Міжнародний валютний фонд кредитуватиме Україну, навіть якщо вона не зможе домовитися з приватними кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу.

Про це заявив перший заступник-розпорядник МВФ Девід Ліптон, якого цитує Bloomberg.

«У нас є політика кредитування простроченої заборгованості, яка дозволяє нам продовжити кредитування держави, коли вона має заборгованість перед приватними кредиторами, якщо держава виконує всі інші зобов'язання, які вона взяла перед нами», - сказав він.

Нагадаємо, раніше вимогу домовитися з кредиторами називали ключовою для отримання Україною другого траншу МВФ. Фонд хотів, щоб Україна домовилася до червня, щоб Рада директорів МВФ змогла затвердити виділення траншу.

У п'ятницю, 5 червня, міністерство фінансів оприлюднило останню інформацію про переговори з приватними кредиторами. У телефонних переговорах сторони не дійшли компромісу - пропозиція, озвучена Спеціальним комітетом кредиторів щодо формату реструктуризації українського боргу, залишилася незмінною. Вона полягає в перекладенні вимог кредиторів на рахунки Національного банку України. Мінфін вважає цю вимогу неприйнятною.

Як відомо, у березні Україна почала консультації про реструктуризацію виплат із власниками її євробондів, випущених до зміни влади у лютому минулого року. Влада сподівається заощадити протягом найближчих чотирьох років приблизно $15 мільярдів завдяки відстрочці погашення зобов'язань, зниженню купонних виплат та списанню частини основного боргу.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що міністр фінансів Наталія Яресько назвала список заходів, яких Україна вживатиме до другого перегляду програми МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук