МЗС офіційно рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Росії

МЗС офіційно рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Росії
Через провокації і затримання українців в Росії МЗС радить утриматись від поїздок на територію РФ

Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації.

«Міністерство закордонних справ України глибоко занепокоєне збільшенням кількості провокацій з боку російських силових структур стосовно українців. На території держави-агресора зросла кількість безпідставних затримань громадян України. Російські правоохоронні органи грубо поводяться з українцями, застосовують до них неприпустимі методи фізичного та психологічного впливу, тортури та інші дії, що принижують людську гідність. Громадянам України відмовляють у доступі до них консулів, адвокатів. Такими діями російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року», – йдеться у повідомленні МЗС України, поширеному 5 жовтня.

«Враховуючи зазначене, а також зважаючи на суттєво обмежені наразі можливості української сторони забезпечити належну безпеку наших співгромадян на території РФ, МЗС закликає громадян України утримуватися від поїздок до Росії, а також від слідування транзитом територією цієї держави», – наголошується у заяві.

Нагадаємо, після незаконного затримання і подальшого арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв назвав відвідування Росії небезпечним для українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук