МЗС попередило українців про небезпеку поїздок до Росії

МЗС попередило українців про небезпеку поїздок до Росії

Міністерство закордонних справ України занепокоєне випадками безпідставного затримання українців у Російській Федерації. Про це йдеться у заяві прес-служби Департаменту консульської служби МЗС України.

У відомстві наголосили, що російські правоохоронці негуманно ставляться до затриманих українців та застосовують до них «неприпустимі методи фізичного та психологічного впливу, у тому числі - тортури».

Крім того, останнім часом почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, у т.ч. наркотичні речовини, «підкинуті» третіми особами під час їхнього в’їзду або перебування на території РФ.

«У зв’язку з цим з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю», - пояснили ситуацію в МЗС.

У зв’язку з цим МЗС рекомендує українцям «виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон».

«У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей», - додали в МЗС.

Нагадаємо, що на українсько-російському кордоні сестра Надії Савченко Віра пробула шість годин. Протягом цього часу її намагались вмовити вийти з машини та проїхати до поліцейського відділку для допиту. За годину після приїзду консулів їй повернули паспорт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук