МЗС висловило протест через судовий процес над чотирма кримськими мусульманами в Росії

СвітЮлія Поліковська, 3 червня 20161140

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з початком в Росії судового процесу у справах кримських мусульман – громадян України Рустема Ваітова, Ферата Сайфуллаєва, Юрія Прімова та Руслана Зейтуллаєва, яких було незаконно затримано на тимчасово окупованій території АР Крим та переміщено всупереч їхньої волі в Російську Федерацію. Про це йдеться в заяві МЗС.

«На тлі незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу розглядаємо такі дії російської влади як додаткове свідчення політичних репресій, що системно застосовуються окупантами проти наших співвітчизників», – заявили у відомстві.

МЗС вимагає від Російської Федерації «негайно припинити цей очевидний фарс і звільнити всіх громадян України, які незаконно утримуються на території Росії».

Також дипломатичне відомство закликало світову спільноту посилити політичний та дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою недопущення порушення нею прав людини.

Нагадаємо, 1 червня у Ростові-на-Дону в Північно-Кавказькому окружному військовому суді розпочався процес над чотирма кримськими мусульманами – Рустемом Ваітовим, Фератом Сайфуллаєвим, Юрієм Прімовим та Русланом Зейтуллаєвим.

Руслана Зейтулаєва, Нурі Прімова та Рустема Ваітова затримали в січні 2015 року як начебто членів забороненої в РФ за екстремізм організації «Хізб ут-Тахрір». Адвокат затриманих наголосив, що під час обшуків не знайшли жодного доказу, який міг би свідчити про причетність цих людей до «Хізб ут-Тахріру». Ферата Сайфуллаєва заарештували пізніше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук