На Черкащині діти навчаються у школі, якої офіційно не існує

На Черкащині вчителі та батьки повстали проти реорганізації шкіл. У селі Гусакове учні 5-9 класів відвідують школу, якої на паперах не існує.

Пов'язано це з реорганізацією навчальних закладів, повідомляє Телеканал новин «24». Батьки подали до суду, адже змінювати школу не хочуть. Тому й далі водять дітей до старої школи. Хоча нова школа за декілька кілометрів, і до неї є безкоштовні шкільні автобуси.

«Вважаємо, що краще за те, що дитина ходить до школи за місцем проживання, — не може бути. У зимовий період доїжджати буде не просто. Справа знаходиться в суді. До рішення суду вчителі вирішили, що будуть ходити працювати і навчати дітей», – розповіла мама одного зі школярів Алла Поліщук.

Дітей вчителі навчають безкоштовно, адже після реорганізації більшість із них звільнили. Педагоги і батьки писали листи навіть Президенту, щоб той врятував їхню школу. Та марно.

«Можна знаходити кошти, звертатися до людей, до спонсорів, які могли б допомогти. Співфінансування можливе. Але цей варіант зовсім не розглядався, в районі влада навіть не була зацікавлена в розгляді цього питання», – переконана вчителька української мови Світлана Пономаренко.

У школі навчаються 29 дітей. На них припадає два десятки вчителів та інших працівників. У районному відділі освіти пояснюють: утримувати всю школу – затратно для бюджету.

«На 4 місяці, щоб профінансувати Гусаківську школу, треба 495 тисяч гривень. Нема людей, які готові дати таку кількість грошей, – розповіла начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга.

Наприкінці вересня має відбутись суд у справі Гусаківської школи. Шанс виграти у селян є. Вони мають знайти спонсора, який би щороку виділяв щонайменше 900 тисяч гривень на утримання навчального закладу. Інакше, провчившись рік у школі, якої не існує, діти не отримають атестатів. Адже вони офіційно не закріплені за жодним навчальним закладом. За це батьки можуть самі потрапити під суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук