На директора Української бібліотеки Шарину написав донос колишній співробітник

СуспільствоАндрій Стець, 30 жовтня 20154040
На директора Української бібліотеки Шарину написав донос колишній співробітник
Директор "Бібліотеки української літератури" в Москві Наталія Шарина

На затриману директорку Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шарину написав донос звільнений раніше співробітник.

Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню «Відкрита Росія».

За словами Шариної, один з доносів написав звільнений раніше співробітник Сергій Сокуров.

«Він українофоб. Працював у нас в бібліотеці і говорив, що прийшов туди працювати, щоб навести в бібліотеці порядок. У 2010 році його звільнили, і, йдучи, він пообіцяв мені всілякі неприємності. Про мене він говорив, що я «помаранчева пляма» в бібліотеці», - розповіла вона.

«Він звинувачував мене в тому, що я замість того, щоб проводить у бібліотеці заходи, пов'язані з річницею смерті Володимира Ілліча Леніна, проводжу заходи, пов'язані з Україною. Але заходи, які ми проводили, завжди були в рамках офіційних дат, затверджених на більш високому рівні. У нас в бібліотеці завжди були куратори з ФСБ, МЗС, Управління культури», - додала Шарина.

Вона також впевнена, що заборонені в Росії книги Дмитра Корчинського біблиотеці підкинули самі слідчі.

«Співробітники правоохоронних органів прийшли в бібліотеку о 8:30 28 жовтня; тоді там була тільки прибиральниця, і вона впустила їх. У мене є підстави вважати, що вони підкинули нам цілу стопку книг, які потім «дістали» на обшуку. Але я звернула увагу, що на цих книгах не було бібліотечного штампа», - заявила Шарина.

Вона розповіла, що її звинувачують у справі, яку було порушено у 2010 році, і за якою в бібліотеку двічі проводили обшуки в 2010 і 2011 роках.

«Нас тоді звинувачували в тому, що ми поширювали екстремістську книгу Дмитра Корчинського. Але ця книга була вилучена з фондів бібліотеки у 2011 році. Вона була визнана екстремістською у 2013 році. У липні 2011-го справу було припинено за відсутністю складу злочину», - розповіла Шарина.

За її словами, в січні 2015 року «співробітників бібліотеки викликали на допит в Слідчий комітет, і тоді слідчий якось мимохідь сказав, що політична ситуація змінилася», а зараз справу відновили.

Як повідомляв ZAXID.NET, у середу, 28 жовтня, співробітники правоохоронних органів провели обшуки в московській Бібліотеці української літератури. Оперативники вилучили документи, електронні носії і деяку літературу. В органах зацікавилися інформацією про зберігання в бібліотеці примірників газети, яка може носити «Русофобський характер» і в якій нібито містяться перекручені історичні факти. 58-річчну директорку бібліотеки затримали.

Приводом для порушення справи, за словами представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке суд визнав екстремістським матеріалом і заборонив до використання. Також Маркін повідомив, що відомство буде клопотати про арешт Шариної.

Також у середу у Москві обшукали квартиру і затримали співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка, однак за кілька годин його відпустили.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук