На Донбасі створять центри контролю за перемир'ям, - прес-центр АТО

У Донецьку і Луганську запрацюють спеціальні центри з контролю виконання режиму припинення вогню. Про це йдеться в повідомленні прес-центру АТО на сторінці у Facebook.

«Вівторок 2 грудня видався досить насиченим по подіях для особового складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін. Зокрема, співголови Загальних центру з української та російської сторін – представник ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров і представник ЗС РФ генерал-лейтенант Олександр Ленцов – протягом дня брали участь у проведенні робочої зустрічі за участю представників ОБСЄ та окремих районів Донецької області в місті Донецьк», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основною метою зустрічі стало обговорення плану заходів з виконання Мінського меморандуму. Після завершення роботи, співголови підбили підсумки роботи і оголосили про результати обговорень проблемних питань.

«Генерал-лейтенант Володимир Аскаров підкреслив, що сторони, які брали участь в обговоренні, дійшли згоди про введення режиму тиші. Окремо зупинилися на інформаційній складовій режиму припинення вогню. Погодилися розробити та затвердити розпорядчі документи про організацію та проведення заходів припинення вогню», – йдеться в повідомленні.

Також була досягнута домовленість про те, що з 18:00 вівторка, 2 грудня, повинен був припинитися вогонь у Донецькому аеропорту.

«Опрацьовується питання про постачання їжі, води, засобів обігріву до захисників нового терміналу аеропорту. Крім того, обговорили порядок виконання заходів за планом Мінського меморандуму. Обговорено деякі проблемні питання, що виникають у сторін», – підкреслили в прес-центрі АТО.

Представник ЗС Росії генерал-лейтенант Олександр Ленцов повідомив про те, що однією з цілей вчорашньої робочої зустрічі в Донецьку було розгортання в місті робочої групи з контролю і координації з питань припинення вогню. Аналогічної за своїми завданнями тієї, що діє зараз в місті Дебальцеве. Яка займатиметься моніторингом ситуації в окремих районах Донецької області, контролем виконання режиму припинення вогню і відведення важкого озброєння на рубежі, а також іншими питаннями, передбаченими мінському домовленостями.

«Ми визначилися з місцем розміщення цього центру, і оперативна група вже приступила до його розгортання. Ми впевнені, що з четверга центр запрацює в повному обсязі», – сказав він.

«Особовий склад центру буде аналогічним Дебальцевський: представники Збройних Сил України, окремих районів Донецької області, військові РФ та за участю ОБСЄ. Мета розгортання такого центру у Донецьку – безпосередню участь керівництва окремих районів Донецької області в контролі за режимом припинення вогню і відведення підрозділів. Аналогічний центр діятиме і в Луганську», – підсумували в штабі АТО.

Нагадаємо, обидва термінали Донецького аеропорту залишилися за силами АТО після запеклих боїв за об'єкт, що відбулися днями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук