На Форумі у Львові українців закликали долучитись до написання Енциклопедії територій

Головні новини Львова 07.04Оксана Лабойко, 7 квітня 2016, 14:26 1

Більше прав та можливостей територіям: міські голови, народні депутати, українські та європейські експерти з’їхалися до Львова, аби обговорити проблеми децентралізації в Україні. Сьогодні, 7 квітня, у місті стартував IV Форум місцевого самоврядування.

Захід триватиме два дні і є платформою для обміну досвідом та обговорення наболілих проблем. В рамках Форуму відбудеться виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. А підсумком стане резолюція до центральної влади, як пришвидшити процес децентралізації та зробити його максимально ефективним.

«Зараз у зв'язку з тим, що виникли певні проблеми із законодавчим врегулюванням цього питання, із повноваженнями через місцеві бюджети, треба було б підіграти тим громадам, які проявляють ініціативу. Це дало б іншим приклад, що треба самим щось робити, і показало б, на кого рівнятися», – переконаний учасник Форуму, колишній віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний.

Водночас учасники Форуму закликали бути активними й самі територіальні громади. Кажуть: ще не всі користуються тими можливостями, які вже отримали.

«На цьому Форумі впродовж дуже багатьох років ми настійливо вимагали дати можливість містам кошти бюджету розвитку обслуговувати в місцевих банках. Така можливість у цьому році з'явилася, але на моє велике здивування, на пальцях однієї руки можна порахувати міста в нашій державі, які цією можливістю скористалися, – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий. – Ми зараз взялися за дуже цікавий проект – розробляємо Енциклопедію територій, бо для того, щоб розуміти, як краще розпорядитися ресурсами, треба знати, які ресурси має кожен з регіонів. Є міста, де опалення шкіл коштує 68 грн з 1 м кв., а в деяких містах – ця цифра перевищує понад 200 грн. Чому така різниця?».

Андрій Садовий закликав українців долучатися до написання Енциклопедії територій. Це можна зробити на сайті.

Нагадаємо, пряму трансляцію IV Форуму місцевого самоврядування у Львові можна подивитися на сайті ZAXID.NET.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук