На Форумі видавців презентували роман Олега Сенцова

На Форумі видавців презентували роман Олега Сенцова

У рамках Форуму видавців відбулась презентація роману українського кінорежисера Олега Сенцова «Купіть книгу – вона смішна». Роман Сенцова, який відбуває покарання за сфабрикованими звинуваченнями у Якутії, побачив світ ще у січні. На Форумі відбулась презентація українського перекладу книги, який видало видавництво Folio.

«Як відомо з подій останнього року, автору книги за оптимістичною назвою «Купіть книгу - вона смішна» довелось стати жертвою російської пропаганди і опинитись в епіцентрі резонансного скандалу. Несправедливо засуджений до 20-річного ув`язнення, Олег Сенцов не втратив обличчя і натомість став взірцем громадянської мужності, незламності та людської гідності. Всесвітньо відомі письменники та режисери марно звертались до представників російського кінематографу із проханням посприяти звільненню українського режисера», - вважають у видавництві. 

Так само видавці підкреслюють, що назва цілком відображає зміст. Це дуже веселий, дуже дотепний та дуже легкий для сприйняття твір. 

Презентував книгу історик та журналіст Данило Яневський. «Я ще працював на Громадському, коли відбулась анексія Криму. Ми зібрали кошти, передавали те, що було необхідно для наших військових, яких там заблокували і вони не мали нічого. Ми передавали і гроші, і необхідні речі через добровольців. І одним із цих добровольців був Олег Сенцов. Він за кожного з нас підставив свою голову і своє життя і тепер мордується у Якутії», - розповів Данило Яневський.

Данило Яневський

Журналіст назвав Сенцова людиною, яка ще за життя «стала в ряд реальних українських героїв, адже він реально боронив країну, боронив кожного із нас». 

Також Яневський вважає, що книги Сенцова – це також прекрасна література. «Я вважаю, що ця книга написана письменником рівня Джерома Клапки Джерома. Ми дістали прекрасного письменника, який не є дидактичним. Це просто смішна, але філософська книга», - вважає він.  

Нагадаємо, Олега Сенцова незаконно затримали 10 травня 2014 року. Олег Сенцов наголосив, що до нього були застосовані тортури. Світова спільнота не раз зверталась до російської влади з вимогою звільнити Сенцова та інших кримських активістів. Проте російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму на підставі сфабрикованих фактів.

Фото: Катерина Сліпченко

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук