На горі Гимба провели акцію проти будівництва вітряків на полонині Боржава

Турецький інвестор планує звести у цій місцевості ВЕС для виробництва зеленої електроенергії

Протестувальники розгорнули банер з написом «Save BOZHAVA»

На горі Гимба (Гемба), що в Міжгірському районі Закарпатської області, влаштували акцію на підтримку полонини Боржава. Активісти вимагали не допустити забудову полонини вітроелектростанціями, інформує «Закарпаття онлайн».

За словами учасників акції, будівництво ВЕС на полонині Боржава несе загрозу унікальній природі полонини, а також загрожує розвитку туризму і спорту в регіоні.

«Ми тут, щоб висловити свою незгоду з планами будівництва та закликати відповідальних осіб діяти на захист природи України і не допустити будівництво вітряків на полонині Боржава», – йдеться в заяві протестувальників.

Також вони розгорнули великий банер з написом «Save BOZHAVA» та зняли це з висоти пташиного польоту, а також з землі на фоні впізнаваних вершин Боржвавської полонини – Стій та Великий Верх.

Нагадаємо, на полонині Боржава турецький інвестор планує звести ВЕС для виробництва зеленої електроенергії. Попри чисельні зауваження науковців та екологів проект отримав задовільну оцінку у Департаменті екології ОДА. Будівництво ВЕС на Боржавській полонині мало розпочатися 15 червня.

Дискусії довкола цього питання точаться ще від 2018 року. Частина туристів, екологів, місцевого населення та активістів наголошують на можливих ерозіях ґрунту, небезпеці утворення зсувів, селів, зменшенні туристичної привабливості регіону та чисельності рідкісних видів рослин і тварин внаслідок реалізації проекту.

Натомість інвестор (ТОВ «Атлас Воловець Енерджи») стверджує, що вплив на природу буде мінімальним, інвестиція сприятиме розвитку туризму, а проект реалізуватимуть згідно з вимогами українського та міжнародного природоохоронного законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук