На колонії і СІЗО на сході України періодично нападають озброєні бойовики

Члени незаконних збройних формувань (НВФ) періодично нападають на установи пенітенціарної системи в Донецькій і Луганській областях, беруть в заручники співробітників і вимагають взамін їх звільнення віддати зброю.

Про це повідомив глава Державної пенітенціарної служби України (ДПтС) Сергій Старенький, передає «Інтерфакс-Україна».

Сергій Старенький розповів про кілька випадків збройних нападів членів НВФ на колонії та слідчі ізолятори.

«У трьох установах були збройні напади і загрози життю співробітників. Це сталося 9 травня, в 124-тій установі Донецької області, 30 травня – у 27-й установі Донецької області і 26 червня – в Артемівському СІЗО. Заволоділи певною кількістю зброї... Всього – близько 150 одиниць зброї. Це автомати Калашникова, пістолети», - навів приклади Сергій Старенький.

За його словами, нападають бойовики з різних угруповань, «вони один одного навіть не завжди знають». У нападників лише одна вимога - їм потрібна зброя. «Все, що знаходиться на території Донецької та Луганської областей, належить ДНР, віддайте нам зброю», - пояснив вимоги бойовиків Сергій Старенькій.

Він також сказав, що самі ув'язнені бажають, щоб «все це скоріше закінчилося», так як напади і погрози з боку бойовиків створюють певні проблеми в питанні нормальних умов утримання в колонії. «У багатьох установах немає води, ускладнений процес підвезення продуктів. Все це погіршує обстановку і засуджені хочуть, щоб все це швидше закінчилося», - пояснив глава ДПтС.

Сергій Старенький висловив жаль, що звернення пенітенціаріїв до правоохоронних органів і сил АТО про сприяння в охороні колоній і СІЗО не знаходить належної відповіді. При цьому він роз'яснив, що їх охорона орієнтована на те, щоб попередити дії всередині колонії, з боку ув'язнених, запобігти втечі, порушення режиму.

«Але коли відбуваються напади ззовні, ми охороняємо тільки самі себе і повинні залучати співробітників правоохоронних органів», - сказав Старенький і додав, що охорона працює в посиленому варіанті з моменту початку «терористичних дій з боку сепаратистів».

Глава ДПтС також озвучив деякі нюанси контактів з представниками ДНР і бойовиками: «На місцевому рівні начальникам установ та управлінь доводиться спілкуватися з представниками ДНР і бойовиками. Це спілкування спрямоване на те, щоб забезпечити продуктами ув'язнених, пояснити ситуацію. Останніми місяцями це найбільш ефективна тактика».

За даними Сергія Старенького, всього в зоні АТО знаходиться 37 пенітенціарних установ - 17 в Луганській області, 20 - у Донецькій. У них відбувають покарання близько 25% усіх засуджених на Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук