На Личаківському цвинтарі у Львові перепоховали останки в'язнів пересильної тюрми

Поховали останки понад півтисячі людей

Сьогодні, 3 лютого, у Львові на Личаківському цвинтарі перепоховали останки людей – жертв репресій. Їх виявили на території колишньої пересильної тюрми під час будівництва музею «Територія Терору» на просп. Чорновола, а також за адресою 6-й Топольний провулок, де за припущеннями істориків було спецкладовище НКВС.

Розкопки розпочались 2014 року, коли один з власників ділянки на 6-му Топольному провулку під час будівництва виявив людські кістки. Тоді там і виявили масове захоронення. Припускають, там ховали людей, які помирали в пересильній тюрмі №25. Останки понад 50 людей виявили і на території самої тюрми.

Загалом за два роки пошукових робіт ексгумували останки 511 людей, 67 з них належать маленьким дітям.

Як показали дослідження антропологів, кістки належать або новонародженим, або дітям, які померли ненародженими. Припускають, ув'язнених жінок навмисне стимулювали, щоб вагітність не заважала їм працювати в таборах.

Також науковці дослідили, що жертви страждали через недоїдання.

Пошукові роботи на території спецкладовища продовжать вже цього року. Також дослідники спробують з'ясувати імена похованих людей.

«Потрібно знайти тюремні та лікарняні книги, тому що більшість загиблих – це власне в'язні, які вмирали в лікарняній тюрмі і були перепоховані», – зазначив директор комунального підприємства «Доля» Святослав Шеремета.

У 1944-1955 роках через львівську пересильну тюрму перейшло понад 500 тис. людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук