На Львівщині громада підтримала будівництво цеху з обробки каменю біля козячої ферми

Власник ферми вважає таке сусідство неприпустимим

СуспільствоЮлія Девда, 24 квітня 2018, 21:05 3199 5

На громадських слуханнях, які відбулися у селі Дмитровичі, що в Мостиському районі на Львівщині, місцеві жителі проголосували за спорудження поблизу ферми «Шеврет» підприємства, яке оброблятиме камінь. Для його облаштування сільська рада хоче відвести 0,18 га території, яка розташована біля козячого господарства, власником якого є бельгієць Бернар Вілем. Зараз тут – колишня автовага, власник якої і хоче запустити каменеобробний цех. Мешканці Дмитровичів запевняють: ще один такий селу не завадить.

«Цілком можливо, що підприємець надасть нам робочі місця, сплачуватиме податки в місцеву скарбницю, скерує гроші на село, зокрема на дві церкви, які тут маємо», – вважає мешканець села Дмитровичі Тарас Михайлович.

Проте власники ферми – Бернар Вілем та Марія Хом'як переконані: цех, на якому оброблятимуть камінь, заважатиме роботі господарства. Передовсім, потерпатимуть кози, яких тут, як стверджує подружжя, майже чотири сотні.

«На такому виробництві змішуватимуть пісок і цемент, буде багато пилюки, яка осідатиме на траві. Мені доведеться тоді пасовища щодня водою скроплювати, чи як? Ми зверталися і до губернатора з цього приводу. Він сказав, що козам доведеться одягати навушники, аби не чули шуму», – каже керівниця козячої ферми «Шеврет» Марія Хом'як.

За те, щоби облаштувати біля «Шеврету» підприємство, на громадських слуханнях жителі села Дмитрович проголосували одноголосно. Підприємець, який має намір облаштувати на території підприємство, надавати коментарі відмовився. На його захист став сільський староста Іван Будзин.

«На відміну від нього, фермерське господарство «Шеврет» із 2008 року не має жодного документа на право користування земельною ділянкою. Бернар і Марія просто викупили будівлю», – пояснив Іван Будзин.

Проте власники ферми кажуть: не можуть зробити детального плану території своїх угідь, бо у села відсутній генеральний план.

«На мій погляд, це спроба змінити цільове призначення ділянки. Хочу сказати, що податки я сплачую щомісяця, а туристичний збір, який мені закидає сільська рада, я не повинна оплачувати. Якщо треба, то нехай виставляють рахунки», – вважає керівниця козячої ферми «Шеврет» Марія Хом'як.

Фермери припускають: у такий спосіб їх просто намагаються вигнати із Дмитровичів, а угіддя можуть перейти до нових власників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук