На Львівщині хочуть амністувати нелегальні пилорами
Близько 300 незареєстрованих пилорам, які діють у Львівській області, хочуть легалізувати до 1 жовтня. Про це 23 липня під час засідання колегії ЛОДА заявив директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА Василь Лозинський.
«За оперативною інформацією, на території області діють від 600 до 650 пилорам. Більша частина з них не мають відповідної юридичної реєстрації. Тому тут є великий потенціал для нашої діяльності. Якщо по районах, то найбільше таких пилорам є в Старосамбірському районі (близько 170), Турківському (80) і Сколівському (50). Велася розмова про те, що вони мають бути зареєстровані згідно з чинним законодавством. Потрібно провести так звану лісопильну амністію. Усім територіальним керівникам спільно з органами внутрішніх справ потрібно провести інвентаризацію цих пилорам, роз’яснити до першого жовтня їхню діяльність згідно закону», - заявив під час засідання колегії Василь Лозинський.
Як пояснив у коментарі ZAXID.NET начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, питання незаконних пилорам ще обговорюватиметься на одному з наступних засідань колегії.
«Питання узаконення пилорам – це питання органів державної влади, а не лісового господарства. Ми не даємо дозволів на встановлення цих пилорам – це до районних державних адміністрацій і правоохоронних органів. Наша ж пропозиція полягає в тому, що ці пилорами потрібно привести до вимог законодавства – зареєструвати, аби вони мали змогу купувати деревину для переробки. Але це питання ще розглядатиметься тоді, коли буде опрацьоване більш ґрунтовно».
Водночас, за даними Анатолія Дейнеки, за шість місяців 2015 року в області зафіксували 1,5 тисячі кубометрів незаконних рубок лісу. За весь минулий рік аналогічний показник сягнув 4414 кубометрів.
«На кожну незаконну рубку складається відповідний акт. Якщо є високі збитки, то ці матеріали передаються до правоохоронних органів. За минулий рік до відповідності за незаконні вирубування лісів було притягнуто 156 посадових осіб, серед них є і головний лісничий, і директор лісгоспу, 26 лісничих, 23 помічники лісничих і також майстри лісу», - розповів Дейнека.
Нагадаємо, 8 липня президент підписав закон про встановлення мораторію на експорт необробленої деревини. Заборона вивозу усіх порід необробленої деревини крім сосни почне діяти із 1 листопада 2015 року, а вето на вивіз необробленої сосни — із 1 січня 2017 року.
За підрахунками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, із набуттям чинності мораторію внутрішній ринок області отримає додатково близько 315 тисяч кубометрів деревини.