У селищі Івано-Франкове на церкві встановили відеокамери для моніторингу лісових пожеж

Онлайн-трансляція ведеться з трьох відеокамер, площа огляду становить близько 3 тисяч гектарів

У селищі міського типу Івано-Франкове на Львівщині лісові та торфові пожежі моніторитимуть за допомогою відеокамер, встановлених на найвищій будівлі – місцевій церкві Святого рівноапостольного князя Володимира. Відео території навколо транслюють у моніторинговому центрі у селищній раді і відразу сповіщатимуть службу надзвичайних ситуацій у разі виникнення пожежі. Про це інформує Національний екологічний центр на своїй сторінці у Facebook.

Для відеоспостереження у селищній раді провели інтернет і закупили три відеокамери. Територію Івано-Франкового обрали не випадково, тут найбільша на Львівщині концентрація заповідних земель, окрім того, через збільшення посушливого періоду в останні п’ять років спостерігається збільшення лісових й торфових пожеж на 50% за даними МНС. Онлайн-трансляція ведеться з трьох відеокамер, площа огляду становить близько 3 тисяч гектарів.

 
Відео території з камер спостереження транслюють у моніторинговому центрі і відразу сповіщатимуть службу надзвичайних ситуацій у разі виникнення пожежі
 

Сам настоятель храму отець Володимир Дадак вважає встановлення такої системи позитивом і закликає своїх прихожан задуматись над своїми діями як щодо один одного, так і щодо свого ставлення до навколишнього середовища.

«Я часто тепер приводжу людям такий приклад - якщо створена людиною система спроможна так відслідковувати всі недобрі чи нечемні кроки людей, то подумайте, як пильно за нашими діями, нашими вчинками спостерігає Бог», - зазначив отець Володимир Дадак.

Це один із перших в Україні пілотних проектів спрямованих на адаптацію до зміни клімату. На заходи в рамках проекту, який реалізовує ГО «Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець», витратили 300 тис. грн. Гроші на обладнання та облаштування моніторингового центру вдалося отримати в рамках проекту Climate Forum East II (НЕЦУ), що реалізовується НЕЦУ за фінансової підтримки Європейської Комісії та Австрійського Червоного Хреста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук