На Львівщині не очікують суттєвого росту черг у пунктах пропуску в умовах безвізу

СуспільствоЮлія Поліковська, 25 квітня 2017, 13:32 560 0

Прикордонники не очікують значного збільшення черг перед пунктами пропуску на Львівщині після запровадження безвізового режиму із Євросоюзом. Про це під час прес-конференції у вівторок, 25 квітня, заявив Сергій Мельник, начальник Львівського прикордонного загону.

«Що стосується українських пунктів пропуску, ми не прогнозуємо дуже великого збільшення кількості громадян і транспортних засобів, які перетинатимуть кордон. Можливо, деяке збільшення і відбудеться, але це є прогнозованим, бо починається літній туристичний сезон. Прикордонники Львівського загону готові до оформлення громадян і транспортних засобів в умовах безвізового режиму. Суттєвих змін у процедурі митного контролю не буде», – сказав він.

За його словами, уже вжито низку заходів, щоб пришвидшити перетин кордону для громадян і забезпечити надійний прикордонний контроль.

Зокрема, на всіх пунктах пропуску на західному кордоні початку 2017 року застосовується новітнє обладнання, яке скоротило тривалість процедури.

«Для прикордонного контролю застосовуються спеціальні прилади «Кондор», до них прикладаються паспорти, і автоматично зчитується інформація. В автоматичному режимі вона одночасно перевіряється за українською базою даних «Ризик» і за базою Інтерполу», – повідомив начальник Львівського прикордонного загону.

Для проходження прикордонного контролю транспортним засобом з чотирма пасажирами, за його словами, з допомогою приладів «Кондор» витрачається 30-35 секунд. Для зчитування інформації з одного паспорта витрпачається 2-3 секунди. Для порівняння, у 2012 році, коли прикордонники вносили інформацію з паспортів до електронної бази вручну, оформлення однієї людини тривало 2 хвилини.

Крім цього, принесло позитивні результати розмежування смуг руху у пунктах пропуску Краківець та Рава-Руська для автомобілів з українською та іноземною реєстрацією.

«Це дало можливість дещо зменшити час перебування у чергах для громадян, які їдуть закордон на автомобілях з українською реєстрацією та громадян Євросоюзу», – зазначив Сергій Мельник.

Також покращила ситуацію запровадження регулювання дорожнього руху перед пунктами пропуску поліцією.

«Черги перед пунктами пропуску Устилуг, Угринів, Рава-Руська і Грушів контролюють працівники поліції. Більш гострою ця проблематика є в Устилузі і Раві-Руській, тут екіпажі поліції перебувають на цілодобовому чергуванні. На інших виїжджають за потреби: коли ми бачимо, що відбувається суттєве збільшення кількості транспортних засобів, викликаємо поліцію наводити порядок у чергах», – повідомив він.

Начальник Львівського прикордонного загону також зазначив, що на 80% черги на кордоні на Львівщині формують люди, які є учасниками малого прикордонного руху.

«У переважній більшості черги є сталі. Як правило, вони на 80% формуються з громадян, які мають картки учасника малого прикордонного руху. Торік влітку на місяць була призупинена дія малого прикордонного руху, і черг перед жодним пунктом пропуску не було», – сказав Сергій Мельник.

Він порекомендував людям, які мають намір перетнути кордон, відслідковувати скупчення транспортних засобів перед тими чи іншими пунктами пропуску на сайті Держприкордонслужби України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук