На Львівщині перепоховають останки 72 загиблих у Першій світовій війні воїнів

Військовослужбовців різних армій поховають на військовому цвинтарі в Івано-Франковому

СуспільствоОрися Шиян, 6 листопада8510
На Львівщині перепоховають останки 72 загиблих у Першій світовій війні воїнів
фото РІСУ
На військовому цвинтарі в Івано-Франковому поховані полеглі у Першій світовій воїни різних армій

11 листопада в Івано-Франковому на Львівщині перепоховають останки 72 військовослужбовців, які загинули в роки Першої світової війни. Це воїни австро-угорської, російської і німецької армії. Їхні імена невідомі, лише двоє з них ідентифіковані — це чеський та угорський солдати.

Як повідомив голова товариства «Пам’ять» Любомир Горбач, усі загиблі військовослужбовці з ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Їхні останки віднайшли під час пошукових досліджень в межах Львівщини у 2018-2019 роках на місцях боїв Першої світової війни.

Могили вже були розграбовані сучасними мародерами.

«Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад, в смт Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно, перепоховані вони будуть в одній братній могилі», — розповів Любомир Горбач.

Їхні останки ексгумували ГО «Пам’ять» та ВГО «Закінчим війну». Серед останків 72 військовослужбовців ідентифіковано 29 австрійців, 6 угорців, 4 німці, 33 воїни російської армії. Їх перепоховають на військовому цвинтарі в смт. Івано Франкове 11 листопада — в день, коли Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять загиблих у роки Першої світової війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук