На Львівщині створять єдину базу екскурсоводів

Головні новини Львова 03.08Віталій Кубліков, 3 серпня 2015, 18:08 483 0

Бейдж єдиного взірця. Щоб уберегти туристів від аматорів-фантазерів на Львівщині вирішили сертифікувати усіх екскурсоводів. Перш за все хочуть створити єдину базу даних людей, які надають ці послуги. Попередньо, таких на Львівщині є близько тисячі.

Львів для туристів – суцільна легенда. Та ще більше їх можуть розповісти львівські екскурсоводи. Часто гіди придумують різні небилиці через власне ж неуцтво, розповідає знаний екскурсовод Ігор Лильо.

«Типово, що бордель був напроти Домінікан. Не було його там ніколи. Це відома річ. Тунель був під Личаковом, монашки до монахів в гості ходили – не було такого. Не було цього тунелю», – запевнив гід.

У Ратуші пояснюють: є анкети екскурсоводів, гідів та перекладачів, які сформували ще до «Євро-2012». Офіційно отримали посвідки від міста понад 500 осіб. Та ця процедура нині не працює. Законодавство сьогодні не передбачає обов’язкової сертифікації людей, які надають такі послуги.

«Це не лише небилиці. Буває, що туристи, які приїздять з інших областей, не знають фахово матеріалу або подають його в спотвореному вигляді. А якщо це іноземні гіди – вони можуть подавати інформацію з іншого історичного минулого», – розповіла керівник міського управління туризму Галина Гриник.

Відтак посадовці хочуть спонукати туристичних провідників пройти сертифікацію добровільно з максимальною вигодою для них самих. Всі вони отримають бейджі єдиного зразка. Відтак, сподіваються, випадкові люди – відсіються.

«З нашої сторони буде підтримка інфоромаційна, промоційна, деколи навчальна, а до екскурсоводів – за бажанням. Забажають – будь ласка», – пояснила заступник директора обласного департаменту туризму та курортів Наталія Табака.

Щоправда, самі туристи зізнаються, документи в екскурсоводів питають в останню чергу. «Коли людина говорить щось захопливо, коли бачиш, що в людини очі сяють… оце справжній гід, екскурсовод», – вважає туристка з Києва Жанна.

До кінця серпня ідейники проекту планують сформувати єдину базу з туристичних провідників усієї області. А вже у вересні зустрітися з ними та обговорити нововведення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук