На Львівщині українці та поляки відзначили 90-ту річницю битви під Задвір’ям

22 серпня 20105939

22 серпня у Львівській області у с. Задвір’я Буського району влада Польщі та представники Львівської ОДА взяли участь в урочистостях щодо відзначення 90-ої річниці битви під Задвір’ям. До могили з бетонним хрестом обидві сторони поклали вінки.

"Більшість вояків загинула у битві у Задвір’ї, але ми пам’ятаємо їхній подвиг. Так і має бути, пам'ять про богатирів має зміцнюватися. В українсько-польській співпраці, коли на території України вшановують загиблих поляків, а на території Польщі - загиблих українців має гарний початок", - зазначив журналістам віце-маршал Сейму Республіки Польщі Марек Кухцінські.

Як зазначив ZAXID.NET перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків, битва, яка відбулася тут у Задвір’ї подібна до тієї, яку вшановують українці – битва під Крутами.

"Ця подія є надзвичайною в історії. Поляки, українці та євреї тих країв стали на боротьбу з більшовиками. Це була битва за незалежність Польщі та України, – зазначив Мирон Янків. – Сьогодні цей захід показує, що ці два народи – українці та поляки – можуть бути разом без кордонів. Потрібно розбудовувати політику пам’яті", - зазначив чиновник.

Як розповів професор Анджей Кшиштоф Кунерт, у Задвір’ї у 1920 році загинуло 318 молодих людей, серед них були поляки, українці та євреї, які тут билися з кінною армією Будьонного.

"У книзі "Польща та Україна в боротьбі за незалежність 1918-1920 рр" (під моєю редакцією), яка вийшла у цьому році в Варшаві українською мовою, генерал-лейтенант запасу Збройних сил України Людвіг Коберський, який протягом 9 років був заступник командувача військами Західного оперативного командування з виховної роботи, зазначив, що пам’ять про битву під Задвір’ям була відновлена тільки після отримання Україною суверенітету в серпні 1991 р. За часів радянського союзу події у Задвір’ї жили тільки у пам’яті поляків, щодо проживали на території Львівської області та у Польщі. Свого часу цвинтар був зруйнований, а напис на кам’яній таблиці розміщеній на могилі був заштукатурений за наказом радянської влади. Бій під Задвір’ям на декілька годин затримав марш Кінної армії на Львів і допоміг польським військам організувати оборону міста. Задвір’я увійшло до традиції польської зброї як "Польські Термопіли", - поінформував ZAXID.NET Тадеуш Кшонстек.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 9

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Бандера 24 серпня 2010, 13:56

  Ну добре ,старий,я пожартував,приколовся з Тебе.Ніхто Вас Пшеків вішати не збирається.Більше того Ми тепер Вас навідь любимо ,бо Ви тепер наші друзі,так би мовити Наш локомотив до Європи.Не гнівайся ,старий ,направди ,то був жарт. Насправді ,я щиро вітаю Вас всіх Поляків з днем незалежності України і від душі бажаю,щоб трагічні сторінки між нашими братніми народами більше ніколи не повторювалися.Щоб Ми завжди жартували і ніколи не воювали!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Бандера 24 серпня 2010, 12:49

  Ти урод Мазурський,вонючий,-Орлятко не добите.Я вже тобі гнойку казав Закрий свою смердючу мазурську пельку на рахунок Українських справ.Ми боролися на своїй землі за свій святий інтерес,і до Вашої Пшеції нам немає ніякого діла.Ти ,ще пам"ятай про Холмщину,Надсяння,і в загалі про західну Галичину і західну Волинь,котрі Ви так любязно обзиваєте "Малопольска" Ще настане час ,що земля під Вашими сраними мазурськими ногами горіти буде,зате віковічне зло ,що Твої кляті пани ляхи творили на наших землях. Кажуть на Україні:"З Чужого коня -по-серед болота злазь".І прийдеться злісти,а-не то Київська Русь Окріпне у віках,і такого копняка під Дупе дасть,що мало Пану не буде,серьозно!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Katolicy=buntownicy 24 серпня 2010, 10:18

  Zapewnienia "obrońców" krzyża, że są hiper-ortodoksyjnymi katolikami, wzięły w łeb. W imię krzyża wypowiedzieli wczoraj ostatecznie posłuszeństwo polskiemu Kościołowi. Przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik, który dla środowisk prawicowych do tej pory był niekwestionowanym autorytetem, przecież niedawno stwierdził, że krzyż przed Pałacem nie może być zakładnikiem idei zbudowania pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - ma trafić do kościoła św. Anny

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук