На львівських паркінгах тестуватимуть систему на базі штучного інтелекту

Головні новини Львова 03.12Віталій Кубліков, 3 грудня 2018, 19:05 1767 0

Штучний інтелект допомагає водіям у паркуванні. Львівські айтішники продовжують тестувати паркінг-систему, яка базується на алгоритмі машинного навчання. Смарт-паркінг розгорнули біля свого офісу. Поки що система працює злагоджено на закритому паркінгу, але вже невдовзі починаються випробування і на міських паркозонах. Зокрема, на площі Міцкевича, проспекті Шевченка та вулиці Словацького.

Львівські айтішники випробовують паркінг-систему на базі машинного навчання біля свого офісу на вулиці Садовій.

«Якщо колись людина приїжджала і їй треба було їздити навколо парковки, то тепер ти під'їжджаєш і бачиш паркомісце і ти зразу їдеш до нього», ‒ розповідає розробник проекту IT-компанії Віктор Чурак.

Вільні місця в режимі реального часу моніторить звичайна камера, встановлена на даху офісного приміщення. Розробники жартують: смарт-систему на базі штучного інтелекту розвивають, як дитину.

«Ця система опрацювала десь 150 тисяч зображень машин і паркомісць не зайнятих. Ми починали її вчити з літа потрошки, коли мінялись погодні умови. Вона навчилась розпізнавати місця, коли сонце світить, коли тінь важка», ‒ додає розробник проекту IT-компанії Віктор Чурак.

Андрій тестує магію машинного навчання біля свого офісу вже кілька місяців. Вся потрібна інформація доступна з мобільного веб-додатку, а також дублюється на в’їзді до паркінгу на LCD-дисплеї.

«Ми під’їжджаємо і за секунду відкривається шлагбаум. Бачимо вільне місце і їдемо до нього. Не потрібно ні відкривати вікно, ні знімати рукавиці. От місце дійсно вільне», ‒ пояснює, як це працює, програміст Андрій.

При цьому львівська IT-розробка не вимагає сотень сенсорів та кілометрів кабелю. Тож може працювати і на паркінгах відкритого типу. Пілотний проект розумного паркінгу хочуть перенести і на міські парковки.

«Ми обрали три паркувальні майданчики. Це буде площа Міцкевича, це паркувальний майданчик біля головної пошти та проспект Шевченка. Пілотний проект – це дуже добре. Оскільки ми можемо малими ресурсами проаналізувати і зрозуміти, наскільки це рішення є аплікабельним для нашого міста», ‒ зазначила у коментарі журналістам ZAXID.NET очільниця IT-управління ЛМР Марта Романяк.

У цих паркувальних майданчиках встановлять відеоспостереження, і впродовж 3 місяців система збиратиме аналітику. Вже після цього стане зрозуміло, чи підходить ця модель розумної парковки для нашого міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук