Львівська компанія SoftServe почала тестування паркінг-системи на базі машинного навчання

Для початку смарт-системами планують обладнати три паркінги у центрі Львова

ЕкономікаАК, 1 грудня 201835090
Львівська компанія SoftServe почала тестування паркінг-системи на базі машинного навчання
фото SoftServe
Система Smart Parking уже працює на парковці головного офісу SoftServe у Львові

Одна з найбільших львівських IT-компаній SoftServe почала тестування бета-версії розумної системи паркування, яка працює на базі машинного навчання. Ця система уже працює на паркінгу головного офісу SoftServe у Львові на вул. Садовій. Найближчим часом такими системами планують обладнати три паркінги у центрі Львова – на пл. Міцкевича, просп. Шевченка та вул. Словацького.

Розроблене рішення складається з мобільного веб-додатку, а також розміщеного на в’їзді до паркінгу LCD-дисплея. Використовуючи встановлені на даху камери, система застосовує алгоритми машинного навчання для аналізу отриманих зображень. Після обробки інформація моментально потрапляє до системи та виводиться на екран, вказуючи вільні, зайняті чи зарезервовані паркомісця.

На відміну від існуючих на ринку подібних систем, львівська розробка не вимагає сотень сенсорів та кілометрів кабелю, тож може використовуватись для парковок відкритого типу, що не були відповідним чином обладнані під час їх побудови. Для цього, як зазначається у повідомленні SoftServe, потрібні лише кілька дешевих зовнішніх відеокамер.

Система постійно навчається, особливо в контексті розпізнавання зображень за різних погодних умов. Окрім того, розробники працюють також над «розумними воротами», які будуть автоматично відкриватися після розпізнавання номерних знаків автомобіля.

Раніше SoftServe погодила з Львівською міськрадою впровадження пілотного проекту розумної парковки у Львові.

«Ми встановимо 9 відеосенсорів для моніторингу паркувальних подій, що працюватимуть на пл. Міцкевича, просп. Шевченка та вул. Словацького, – розповідає представник SoftServe Максим Опришко. – Наш перший крок у цьому проекті – зібрати та проаналізувати статистичні дані щодо зайнятості парковок, середньої тривалості паркування, пікових навантажень тощо».

У подальших планах ініціативи — розробити мобільний додаток для львів’ян з функціями навігації до найближчого вільного паркувального місця та зручної безготівкової оплати за парковку авто.

Інформація про наявність вільних паркомісць оновлюватиметься в режимі реального часу. Доступ водіїв до інформації про вільні паркомісця дозволить частково розвантажити трафік у центральній частині міста, адже як свідчать дослідження, близько 30% всього трафіку в центральній частині мегаполісів складають автомобілі, які шукають вільне місце для паркування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук