На Меморіалі Василишина у Львові шахісти змагаються за звання міжнародного гросмейстера

Головні новини Львова 22.11Марічка Кулачковська, 22 листопада 2018, 17:39 407 1

У Львові уже вп’ятнадцяте відбувається шаховий меморіал Михайла Василишина. Цьогоріч інтелектуальну боротьбу провадять представники чотирьох країн. Окрім українців, за нагороди змагаються шахісти зі Словаччини, Туреччини і Польщі. Найуміліших визначають за круговою системою у 9 турів.

Львівський гросмейстер Юрій Вовк – співорганізатор і гравець турніру. Брав участь ще у дебютних змаганнях. І попри те, що спливло стільки часу, пам’ятає, як виступав на тому меморіалі. Згадує: «У першій партії (у 2004 році) я грав білими з румунським майстром Борисом Іткісом. Якраз я тоді переміг досить швидко. Тоді я ще був міжнародним майстром, було цікаво виконати гросмейстерський норматив».

Серед десяти учасників – лише одна жінка, шахова принцеса світу-2015 Наталя Букса. До речі, сюди вона прибула невдовзі після свого весілля.

Словацький шахіст Мілан Пачер говорить: «На меморіалі Василишина я виступав уже двічі, зокрема цього літа. Юрій Вовк – мій друг. Він запросив мене і я приїхав. Найцікавіше буде зустрітися за шахівницею саме з ним, а ще з Віталієм Сивуком».

На меморіалі шахісти можуть не лише випробувати себе у розумових протистояннях, а й мають шанс виконати норматив міжнародного гросмейстера. Головний суддя турніру Артем Хрипач розповідає: «Досить високий норматив – треба набрати 7 очок із 9. Але не треба лякатися того. Бо можна виконати ще другу норму – міжнародного майстра. Вона трошки менша – 5,5 з 9. Але така можливість є».

Цікава історія Михайла Василишина, пам’яті якого присвячені ці шахові дуелі. Чоловік був майстром спорту із вільної боротьби, однак сприяв і розвитку «чорно-білої» гри у Львові.

Спортсмени мудруватимуть над шахівницями на львівському турнірі до 28 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук