На Миколаївщині і чути не хочуть про сміттєпереробний завод для Львова

Ділянку містові запропонувала облдержадміністрація

Головні новини Львова 24.03Оксана Лабойко, 24 березня 2017, 18:34 3583 6

Мешканці Добрян Миколаївського району на Львівщині заявляють, що за жодних умов не дозволять збудувати біля свого села сміттєпереробний комплекс. Ділянку кар'єру Львову запропонувала обласна адміністрація. Та щойно комісія виїхала на місце, аби її оглянути, селяни здійняли бунт і перекрили дорогу.

Кар'єр у селі Добряни на Миколаївщині ― це 100 гектарів території за 30 кілометрів від Львова. До цього варіанту, кажуть науковці, застереження не мають.

«Вона формально підходить. Вона відповідає вимогам державних будівельних норм. При умові, що будуть відповідні правильні проектні рішення», ― зазначив керівник наукового центру «Гірхімпрому» Анатолій Гайдин.

Та тільки-но тут з’явилась комісія зі Львова, за 5 хвилин біля кар’єру вже було півсела. Люди і чути не хочуть про завод по сусідству.

«Ви говорите, що нема змісту до вас їхати?», – запитав людей депутат Львівської міської ради Іван Рудницький.

«Абсолютно, абсолютно. Районна рада прийняла рішення ніякого ні сміттєпереробного, ні полігону, ні сортувальної лінії. Ми ті рішення привезли Синютці. Буквально тиждень тому з ним зустрічалися і тут знову таке», ― відповіли люди.

Селяни кажуть, що з кар’єру йде вода у їхні криниці. А саму його територію вони вже кілька років засівають.

«Та земля передана на баланс сільської ради. Там десь є 85 гектарів. Вони вже засіваються. Три або чотири роки сіють», ― говорить мешканець села Добряни Степан Марко.

Відтак з Добрян львівська комісія їде без конкретних висновків.

«Є питання по земельній ділянці. Тобто, кому вона належить? Ми передбачали, що, можливо, це державна власність і вона виділяється. Але тут земля, як нам коментують мешканці, вона є в оренді Миколаївського цементного заводу. Це по-перше, а по-друге, думка громади, що однозначно вони проти. Тому виникає питання щодо цієї пропозиції», ― наголосив директор департаменту житлового господарства міста Сергій Бабак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук