На місці храму, який Данило Галицький збудував у Холмі, створять музей

У Холмі (Польща) на місці храму Пресвятої Богородиці, побудованого королем Данилом Галицьким, хочуть зробити музей. Про це повідомив археолог та дослідник архітектури княжої доби Юрій Лукомський.

«Потрібно виявити внутрішні релікти, які збереглися на місці храму, і музеїфікувати ці речі. Ми спільно з польською стороною маємо намір зробити це у найближчі роки», - розповів він.

За його словами, музей буде розташований в базиліанських корпусах поруч храму. Музейні експонати складатимуться з рухомих знахідок, тобто таких, які можна переносити без деформації об'єкта.

У дослідженнях храму взяли участь працівники Інституту археології та етнології Польської академії наук у Варшаві, Львівської політехніки, Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, Інституту «Укрзахідпроектреставрація», ЛНУ ім. І. Франка, Люблінської політехніки. Вони працювали над цим проектом упродовж 2013 – 2014 років.

«Торік провели вісім розкопок, цього року – дві. Раніше археологи з цим об'єктом не працювали», - наголосив Юрій Лукомський.

Він також зазначив, що з ХІІІ століття дотепер на місці храму наросло два метри земляного покриву. Фундамент храму збудований на глибині 2,7 м, тому кожна знахідка перед тим, як потрапити в музей, буде оброблена лабораторно. Інтер'єри храму та результати розкопок представлені на 22 стендах на виставці у «Львівській політехніці».

Дослідження фінансували Всеукраїнська доброчинна організація «Благодійний фонд Петра Порошенка», Інститут національної спадщини у Варшаві, Інститут археології та етнології Польської академії наук у Варшаві та НУ «Львівська політехніка».

Як вважає Юрій Лукомський, цей храм з майбутнім музейним комплексом може стати місцем паломництва і українців, і поляків. 

Як повідомляв ZAXID.NET, метою досліджень, які науковці проводили останні два роки у Холмі, було знайти могилу Данила Галицького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук