У Львові видадуть книгу про княжу добу короля Данила

У Львові видадуть книгу за результатами українсько-польського проекту «Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Пресвятої Богородиці, побудованого в Холмі королем Данилом Галицьким».

Про це у вівторок, 9 грудня, на брифінгу заявив археолог та дослідник архітектури княжої доби Юрій Лукомський.

«Два роки ми реалізовували цей проект під керівництвом директора Інституту археології та етнології Польської академії наук, професора Варшавського університету Анджея Буко та завідувача кафедри реконструкції та реставрації архітектурних комплексів ІАРХ Львівської політехніки, професора Миколи Бевза. В результаті проекту видадуть книжку, в якій розповідатиметься про відкриті об’єкти», - розповів Юрій Лукомський.

Як зазначив Микола Бевз, завдяки проекту було віднайдено чимало об'єктів, які важко було ідентифікувати.

«До проекту були залучені чимало науковців - історики, архітектори, антропологи, хіміки, фізики, історики мистецтва. В результаті ми отримали багато нових джерел інформації про короля Данила. А також знайшли багато речових матеріалів, які важко було ідентифікувати. Тому ми порівнювали результати своїх досліджень з дослідженнями наших колег-науковців в Польщі», - розповів він.

За словами дослідників, найцікавішим відкриттям став храм Пресвятої Богородиці в Холмі. Про нього та інші знайдені об’єкти вийде книга по закінченні проекту. Проект розхрахований до 2018 року. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук