На міжнародний конгрес ПЕН-клубу до Львова приїдуть нобелівські лауреатки

На міжнародний конгрес ПЕН-клубу до Львова приїдуть нобелівські лауреатки
Герта Мюллер та Світлана Алексієвич вже підтвердили свою участь

Зірковими гостями 83-го Міжнародного конгресу ПЕН-Клубу, який відбудеться у вересні у Львові, стануть нобелівські лауреатки: білоруська письменниця Світлана Алексієвич, яка отримала премію у 2015 році, та лауретка Нобелівської премії з літератури за 2009 рік румунська та німецька письменниця Герта Мюллер. Про це у середу, 5 липня, оголосили організатори заходу.

Темою цьогорічного конгресу буде «Відстоювання правди в часи пропаганди», а його гаслом – «Коли правда стає істиною». Конгрес триватиме у Львові 17-24 вересня. Такий захід в Україні відбуватиметься вперше.

«ПЕН-клуб – це організація письменників, але це також правозахисна організація. Вона була створена для того, щоб допомагати письменникам у скруті, частіше – політичній. Багато письменників у різних країнах зазнають переслідувань, сидять в тюрмах. Я вже не кажу про цензуру чи конфіскацію книжок. У нас, на щастя, такої проблеми немає, але в той же час ми всі знаємо про долю Олега Сенцова, який є не тільки режисером, але й автором двох книжок, і знаємо про ситуацію в Криму, де, правдоподібно, посадять Миколу Семену, який є членом українського ПЕН-центру. Є цілий ряд питань, які ми хочемо поставити на обговорення конгресу і привернути увагу до цих проблем», – зазначив програмний директор конгресу та президент українського ПЕН-центру Микола Рябчук.

Публіцист також додав, що українські письменники не можуть вимагати від світу розуміння власних проблем, не цікавлячись долею своїх колег в інших країнах. Тож конгрес має стати майданчиком для налагодження такого порозуміння.

Загалом очікується, що до Львова приїдуть близько 200 делегатів з понад сотні країн світу. Серед запрошених гостей, які вже підтвердили свою участь: Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Великобританія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США). Україну представлятимуть, зокрема, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан та Олена Стяжкіна.

Програма конгресу складатиметься із закритих подій, у яких братимуть участь лише делегати своїх країн, та відкритих – дискусій, читань, зустрічей з авторами, які зможуть відвідати всі охочі львів’яни. Основною локацією конгресу ПЕН-Клубу буде готель «Дністер», але частина заходів відбуватиметься у Львівському національному університеті ім. І. Франка, Українському католицькому університеті, Львівському кіноцентрі та у театрі імені Лесі Українки.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією письменників, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Нагадаємо, що назва «ПЕН» є абревіатурою від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) – ручка для писання.

ПЕН-клуб було засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (перший президент клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук