На Одещині від ускладнень, які спричинені кором, померла 5-місячна дитина

За минулий тиждень в Україні зафіксовано 820 випадків захворюваності на кір. Від ускладнень, які спричинені кором, померла 5-місячна дитина. Про це на брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на кір поінформував заступник директора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє «Укрінформ».

«За оперативними даними ЦГЗ, на минулому тижні захворіло 820 людей. Впродовж семи тижнів 2018 року на кір захворіло 5097 людей, 1693 дорослих і 3404 дитини. За цей час до стаціонарів було госпіталізовано 3464 особи. З минулого тижня підтвердився ще один летальний випадок - померла 5-місячна дитина в Одеській області саме від ускладнень, які спричинені кором. Планове щеплення цій дитині повинні були зробити в 12 місяців згідно з Національним календарем щеплень», - сказав Віктор Ляшко.

Він наголосив, що саме цей випадок захворювання та смерті 5-місячної дитини якнайкраще свідчить про наслідки відмов - усвідомлених, чи з інших причин - від вакцинації дітей, і як наслідок - відсутності колективного імунітету.

«Це саме той випадок, коли відповідальність за захворювання та смерть дитини лежить на кожному, хто свідомо чи з об'єктивних причин не був щеплений в минулі роки. Якби в нас у країні охоплення щепленням становило 95%, то цю дитину можна було б врятувати за рахунок колективного імунітету і за відсутності циркуляції збудника кору на території нашої країни», – сказав Ляшко.

Віктор Ляшко зауважив, що пік захворюваності на кір припав на кінець січня, і висловив сподівання, що надалі динаміка захворюваності знижуватиметься.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук