На Одещині знайшли вцілілі пам'ятники Леніну

На Одещині знайшли вцілілі пам'ятники Леніну
фото УНІАН
Згідно іззаконом про декомунізацію, усі пам'ятники діячам тоталітарних режимів повинні бути демонтованими

У семи населених пунктах Одеської області не були демонтовані символи комуністичного тоталітарного режиму. Це пам'ятники Володимиру Леніну і Карлу Марксу, а також зображення серпа і молота. Про це повідомляється на сайті Українського інституту національної пам'яті (УІНП) у вівторок, 31 липня.

Всі ці населені пункти знаходяться на території Болградського району. Зокрема, пам'ятники Леніну не демонтовані в селах Виноградівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Калчеве і Нові Трояни. Крім того, в селі Городнє виявлено пам'ятник Карлу Марксу, а в селі Голиця - радянські серп і молот.

УІНП звернувся до сільських голів з вимогою негайно забезпечити виконання Закону про декомунізацію. Крім того, установа звернулася в поліцію, прокуратуру і СБУ з метою притягнення до відповідальності місцевих чиновників, які порушили законодавство України.

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада в квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

В лютому цього року директор УІНП Володимир Вятрович оголосив, що в Україні декомунізація фактично завершена. В країні відбулося перейменування близько тисячі населених пунктів, а також знищили майже всі пам'ятники Леніну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук