Активісти створили сайт «Стоп совок» про недекомунізовані об’єкти в Україні

Активісти створили сайт «Стоп совок» про недекомунізовані об’єкти в Україні
фото УНІАН
За словами активістів, в Україні залишаються недекомунізованими ще сотні об’єктів

Громадські активісти створили сайт «Стоп совок», що дозволяє інформувати про недекомунізовані об’єкти по всій Україні, повідомило «Радіо Свобода».

Як розповів один зі співавторів проекту Кирило Дороленко, завдання сайту – зібрати базу даних про недекомунізовані об’єкти в Україні й проконтролювати їхній демонтаж.

Згідно із задумом творців, кожен відвідувач сайту може залишити відгук про таку споруду чи пам’ятник у своєму населеному пункті і таким чином посприяти в реалізації законів про декомунізацію.

«Сайт обладнано лічильником об’єктів, які досі в нас у країні присутні. По-друге, коли людина написала нам про об’єкт, одразу можна вживати дії: у нас уже є підготовлене типове звернення від громадської організації і його можна відсилати – чи то на міського голову, чи на райдержадміністрацію, щоб вони це порушення усували. Якщо влада реагує, ми пишемо про це. А якщо, наприклад, дала нам формальну відповідь, «відписку», то напишемо, що влада не сприймає», – розповів Кирило Дороленко.

За інформацією творців сайту, наразі в Україні залишаються недекомунізованими ще сотні об’єктів.

Як писав ZAXID.NET, Верховна Рада в квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

У лютому 2018 року директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що декомунізація в Україні фактично завершена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук