Володимир В'ятрович запропонував перенести вихідний з 9-го на 8 травня

За словами очільника УІНП, перенесення важливе, аби «підкреслити новий формат пам'яті і примирення»

Володимир В'ятрович запропонував перенести вихідний з 9-го на 8 травня
фото ТСН
На думку В'ятровича, вихідний день 9 травня здебільшого використовують антиукраїнські сили

Перенесення вихідного дня з 9 травня на 8 травня знизить в українському суспільстві напругу, оскільки позбавить проросійські та ліві сили можливості для своїх політичних акцій з червоними прапорами та зображеннями Сталіна. Таку думку висловив директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович, повідомив телеканал «Прямий».

«Ми підготували законопроект щодо перенесення вихідного дня з 9 травня на 8 травня. Ніхто не збирається скасовувати 9 травня як день перемоги над нацизмом, саме таку назву ми використовуємо – День перемоги над нацизмом, а не день Перемоги чи день Великої перемоги. Наступний крок, який має бути важливим – це перенесення вихідного дня на 8 травня. Для того, щоб підкреслити новий цей формат пам'яті і примирення», – заявив директор УІНП.

За його словами, скасування вихідного на 9 травня важливе і для справжніх учасників Другої світової війни.

«Сам формат вихідного дня дозволяє багатьом політичним силам лівого і проросійського спрямування перетворювати його на день своїх політичних маніфестацій», – наголосив В'ятрович.

Голова УІНП висловив думку, що допоки 9 травня залишатиметься вихідним днем, Україні складно буде не уникнути спроб походити с портретом Сталіна та з червоним прапором, які «взагалі компрометують пам'ять про Другу світову війну».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук