На польсько-українському прикордонні здійснив пробний рейс поїзд Загуж-Хирів

Поїзд Хирів (Україна) – Загуж (Польща) здійснив пробний рейс

У неділю, 25 червня, відбувся тестовий рейс потяга з польського міста Загуж до українського Хирова. Відновити залізничне сполучення на цій ділянці після семирічної перерви намагаються польські громадські активісти, за підтримки місцевої влади Польщі та України та залізничників. Про це повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Тестували залізничне сполучення між Загужем у Саноцькому повіті Підкарпатського воєводства та Хировом у Старосамбірському районі на Львівщині за допомогою рейкобуса 1970-х років, виготовленого у Чехії. Поїзд належить польській компанії SKPL, що спеціалізується на виконанні ексурсійних поїздок. Завдяки тому, що між Загужем та Хировом є колія європейського стандарту (1435 мм), рейкобус проїхав маршрут без заміни візків. Державний кордон він перетнув на прикордонному переході Смільниця – Кросьценко.

Серед пасажирів пробного рейсу були староста Бещадського повіту Марек Андрух, староста Ясельського повіту Адам Павлусь, мер Загужа Ернест Новак, голова сеймової комісії з питань інфраструктури Богдан Жоньца. На прикордонному переході українській стороні їх зустріли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та голова Старосамбірської райдержадміністрації Орест Бонк. Вони обговорили перспективи відновлення залізничного сполучення на прикордонних територіях України та Польщі, проте конкретних дат запуску поїзда на згадуваному маршруті поки що не називали.

Фото KarpackaKolej.eu

Очікується, що відновлення цього міжнародного потягу позитивно вплине на розвиток туризму в гірських районах, сприятиме розвитку транскордонного співробітництва, а також стане альтернативою іншим видам транспорту для перетину кордону мешканцям прикордонних територій.

«Цей потяг має стати першою ластівкою до того, що люди більше співпрацювали між собою, відвідували один одного в двох країнах і в особистих цілях, і в робочих питаннях. Ми запустивши такий потяг, зробимо добру справу не тільки для себе, але й для майбутніх поколінь», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Нагадаємо, з 1994 року до 2010 року курсував міжнародний поїзд Хирів – Ясло. Його скасували з рішенням польської сторони, через проблеми з контрабандою. Зараз через Хирів курсують два приміських поїздів «Укрзалізниці» із Самбора: один прямує до Нижанкович, інший – до Старжави.

Хирів є вузловою станцією, яка знаходиться на шляху з Перемишля в Устрики-Долішні і Загуж. До 1994 року по лінії Перемишль – Нижанковичі –Хирів – Загуж курсував потяг Варшава – Загуж без зупинки на українській території. Після скасування поїзда європейську колію на ділянці Хирів – Нижанковичі перевели на звичайний стандарт у 1520 мм.

Як відомо, польські активісти також ініціюють відновлення залізничного сполучення на польсько-українському прикордонні. Так, 28 грудня 2016 року із Перемишля до селища Нижанковичі у Львівській області по відновленій європейській колії вперше за 22 роки прибула дизельна дрезина.

Колію протяжністю 35 км на території Польщі у вересні розчистили волонтери під час акції «I Biesczadska Siekierezada Kolejowa». Коли кущі викорчували, то з’ясувалось, що колія перебуває у задовільному стані і нею можуть їздити невеликі поїзди і з швидкістю 30 км/год.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук