На виборах у двох ОТГ на Львівщині зафіксували незаконну агітацію

У комунальній газеті Пустомитівської РДА виявили немарковані інтерв'ю з кандидатами

СуспільствоНазарій Тузяк, 25 жовтня 20175950

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА зафіксували три випадки незаконної агітації кандидатів на виборах до територіальних громад Львівської області.

Йдеться про випуск агітаційних матеріалів без вихідних даних, який здійснював кандидат на голову Солонківської ОТГ Микола Пущак (самовисуванець), кандидат у депутати Великомостівської міської громади Михайло Федик («Батьківщина») та партія Рух нових сил Саакашвілі у Великих Мостах. Про це спостерігачі ОПОРИ заявили 25 жовтня під час прес-конференції щодо виборів в ОТГ на Львівщині.

«Наші спостерігачі зафіксували три випадки, коли кандидати оприлюднювали свої агітаційні матеріали без вихідних даних. Один випадок був у Солонківській сільській раді та два у Великомостівській міській. Ми написали скарги до виборчих комісій, які зробили попередження кандидатам і зобов'язали їх усунути порушення», – розповіла координаторка громадського спостереження за виборами у Львівській області від ОПОРИ Наталія Радиш.

Ще одним виявленим порушенням є випуск агітаційних матеріалів без маркування у комунальній газеті Пустомитівської райдержадміністрації «Голос народу».

Так, у випуску за 30 вересня в газеті опублікували інтерв'ю з головою Солонки Віталієм Ткачуком, який вже 30 років керує Солонківською сільрадою і зараз балотується на голову Солонківської сільської громади, а у випуску за 14 жовтня – інтерв'ю Василем Ковалем, який є керівником Миклашівської сільради і зараз балотується на голову Підберізцівської сільської громади.

Знайди своїх кандидатів на виборах в ОТГ Львівщини. Гід виборця

Загалом спостерігачі не зафіксували значних порушень з боку кандидатів, однак були випадки, коли самі виборчі комісії порушували закон. Йдеться про порушення термінів підготовки і оприлюднення постанов, а також про зберігання документів щодо виборів.

Щодо випадку із агітацією Олега Синютки на користь кандидата в голови Славської селищної громади Володимира Беги, то, за словами спостерігачів, це не є формальним порушенням закону, однак такі дії створюють неконкурентну перевагу одному кандидату.

«Це була діяльність в межах виконання службових повноважень, але наша рекомендація, що базується на міжнародних демократичних стандартах виборів, полягає у тому, щоб утримуватися від подібних активностей в межах виборчого процесу. Така позиція, активність дають певні неконкурентні переваги з боку посадових осіб. Мова не йде про формальне порушення закону, бо в нас закон недосконалий, але демократичні стандарти виборів такі випадки класифікують як ознаки неконкурентності виборів і порушення рівності всіх кандидатів», – розповів аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Зазначимо, саме голосування відбудеться у неділю, 29 жовтня. У цей день обиратимуть голів та депутатів рад восьми ОТГ – Великомостівської міської громади, Волицької сільської громади, Воютицької сільської громади, Підберізцівської сільської громади, Рудківської міської громади, Славської селищної громади, Солонківської сільської громади та Щирецької селищної громади. Також 29 жовтня вибиратимуть старост трьох сіл Розвадівської сільської громади, голову й депутатів якої обирали весною 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук